Huawei, Samsung aj Apple: iPhone XI bude zrejme bezdrôtovo nabíjať inú elektroniku

Nič, čo by sa nedalo očakávať.

0
Možná podoba iPhone XI
Možná podoba iPhone XI (ZDROJ Macotakara.jp)

Tohtoročný iOS smartfón z dielne spoločnosti Apple bude nasledovať jeden z najnovších trendov mobilného priemyslu. Ak sú čerstvé špekulácie pravdivé, nadchádzajúci iPhone XI poskytne možnosť nabíjať iné elektronické zariadenia. A to bez toho, aby musel používateľ siahnuť po akomkoľvek drôte.

Takzvané reverzné nabíjanie je dnes súčasťou dvoch high-end telefónov s operačným systémom Android. Prvý s ním prišiel model Mate 20 Pro od čínskeho giganta Huawei a o pár mesiacov neskôr aj Samsung Galaxy S10. V polovici septembra sa však s celkom slušnou pravdepodobnosťou dočkáme ďalšieho podporovaného kúsku.

Renomovaný japonský web Macotakara totiž vyrukoval s informáciou, podľa ktorej ponúkne možnosť bezdrôtovo nabíjať iné zariadenia s technológiou Qi i generačný nástupca súčasného iPhone XS. Novinka zrejme dostane názov iPhone XI a pôjde o jeden z dvoch tohtoročných iOS modelov. Okrem neho onedlho príde aj cenovo dostupnejšia alternatíva.

18 W nabíjačka v balení

Rovnako sa ale v technologických kuloároch špekuluje o rýchlejšej nabíjačke, ktorá by mala byť po novom súčasťou základného balenia. Súčasných 5 W tak nahradí až 18 W, čo pocítime na podstatne kratšej dobe nabíjania hladnej batérie. S niečím podobným prišiel tablet iPad Pro, no v tomto prípade nespomínajú port USB C, ale klasiku s názvom Lightning.