Huawei

Zakladateľ Huawei: Neexistuje spôsob, ktorým by nás USA dokázali zničiť

Spojené štáty nemajú k dispozícii žiadny spôsob, akým by vedeli položiť Huawei na kolená. Tvrdí to zakladateľ čínskej spoločnosti.

Spojené štáty nemajú k dispozícii žiadny spôsob, akým by vedeli položiť Huawei na lopatky. Zakladateľ čínskej spoločnosti to prezradil v nedávnom rozhovore pre americký spravodajský plátok, kde sme sa zároveň dozvedeli aj to, že svet giganta potrebuje, pretože má veľmi pokročilé technológie.

Za týmto jedinečným rozhovorom stojí BBC. Jedinečným preto, lebo Žen Čeng-fej nezvykne vystupovať na verejnosti. Predovšetkým, keď ide o americké médium. Renomé značky, ktorú roky krvopotne budoval, mu ale ani zďaleka nie je ukradnuté, preto teraz pristúpil k takému kroku, k akému pristúpil.

“Svet potrebuje Huawei preto, lebo sme viac pokročilí. A aj keď dočasne presvedčia iné krajiny, aby nepoužívali naše technológie, dokážeme to zmierniť. Keďže nás USA prenasledujú a hľadajú problémy, prinútili nás, aby sme pristúpili k vylepšeniu našich produktov a služieb.”

K zverejneniu rozhovoru došlo niekoľko týždňov po tom, čo Kanada zatkla jeho dcéru a zároveň i šéfku finančného oddelenia spoločnosti Huawei. Zakladateľ giganta to v ňom označil za takzvaný politicky motivovaný čin, ktorý nemožno akceptovať. Meng Wan-čou by sa mala momentálne nachádzať v domácom väzení, po čom môže bez akejkoľvek štipky srandy nasledovať vydanie do rúk Spojených štátov amerických, kde ju chcú poslať na pár rokov do chládku.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

“Strata slobody Meng Wan-čou nemá žiadny vplyv na biznis Huawei, v skutočnosti rastieme ešte rýchlejšie,” uviedol sebavedomo pre BBC.

“Možno si mysleli, že ak ju zatknú, tak Huawei padne, ale my nepadneme. Neustále ideme dopredu.”