Elon Musk

Vizionár Elon Musk: Papierové peniaze odchádzajú, kryptomeny sú lepšie

Elon Musk prezradil, aký má názor na jeden z viacerých fenoménov 21. storočia. Kryptomeny, ako je napríklad Bitcoin, označuje za našu neďalekú budúcnosť.

Elon Musk prezradil, aký má názor na jeden z viacerých fenoménov 21. storočia. Kryptomeny, ako je napríklad Bitcoin, označuje za našu neďalekú budúcnosť. Zároveň si však myslí, že vytvorenie jednej digitálnej mince vyžaduje príliš veľa elektrickej energie. Teda aspoň v týchto dňoch.

S príchodom pokročilejšieho hardvéru pre takzvanú ťažbu porastie i jeho energetická efektivita, no treba si najskôr počkať na príchod nevyhnutného technologického pokroku. Bez neho musíme v rámci procesu vynaložiť príliš veľa šťavy, a to potom celkom logicky pocítime na vysokej faktúre od poskytovateľa prístupu k verejnej elektrickej sieti.

“Obchádzajú riadenie meny. Papierové peniaze odchádzajú. Krypto je oveľa lepšie riešenie na prevod hodnôt ako kus papiera, o tom som presvedčený,” prezradil vizionár Elon Musk počas rozhovoru s investičnou spoločnosťou ARK Invest, informuje server CoinDesk.

Ako už bolo ale spomínané, chce to ešte nejaký ten čas. Príliš vysoká spotreba energie bráni spoločnostiam ako Tesla, aby sa začali angažovať v kryptomenách. Keďže tá je orientovaná na adoptáciu trvale udržateľných zdrojov, tak zatiaľ ani nemá na výber. Ak by tak spravila, mohlo by to poškodiť krvopotne vybudovanú značku.

TIP REDAKCIE
Elektromobil lacnejší ako spaľovák? Táto automobilka to chce dokázať do 6 rokov!

“Momentálne je príliš energeticky intenzívne vytvoriť jeden bitcoin,” dodal a zároveň podotkol, že vlastní iba 0,25 bitcoinu, takže nejde o snahu manipulovať s verejnosťou, ale o pohľad technologického odborníka.