Twitter chystá zaujímavú funkciu: Dovolí nám “vysvetliť” význam starých tweetov

Twitter, jedna z najväčších sociálnych sietí súčasnosti, nás teraz a ani v budúcnosti nenechá opravovať naše staré tweety.

Twitter, jedna z najväčších sociálnych sietí súčasnosti, nás teraz a ani v budúcnosti nenechá opravovať naše staré tweety. Jack Dorsey však vymyslel alternatívny spôsob, akým môžu používatelia “poupraviť” význam starších tweetov, ktoré by im v budúcnosti mohli znepríjemniť život.

“Boli sme svedkami toho ako sú ľudia odmietaní len kvôli veciam, ktoré kedysi zverejnili na Twitteri,” povedal Dorsey, čím jasne a priamo odkazoval na Kevina Harta a jeho kontroverzné tweety z roku 2011.

Vysvetlenie starého tweetu

Pokiaľ teda má používateľ na svojom profile dávno zabudnuté tweety, ktoré mu môžu v budúcnosti znepríjemniť život, no nechce ich vymazať, môže k ním pripnúť “vysvetlenie”, v ktorom môže zdôvodniť význam slov v danom príspevku. Bude však nutné si obsah vysvetlivky poriadne premyslieť, keďže tá sa, na rozdiel od tweetu samotného, nebude dať odstrániť.

Twitter má však túto funkciu zatiaľ len v hlave a podľa Dorseyho sa ničoho takého v blízkom období nedočkáme.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Je to však zaujímavý nápad. Používatelia môžu vysvetliť význam kontroverzných tweetov z minulosti, pričom ostatní môžu vďaka tomu zistiť, ako sa daný človek za tie roky “vyvinul”.