iPhone XR

Renomovaný analytik: Nové iPhony prídu aj s reverzným bezdrôtovým nabíjaním

Ming-Chi Kuo vyrukoval s čerstvou odbornou analýzou, kde nám odokryl tajomstvá ako o tohtoročných laptopoch MacBook Pro, tak aj o iPhonoch.

Ming-Chi Kuo vyrukoval s čerstvou odbornou analýzou, kde nám poodhalil tajomstvá o tohtoročných laptopoch MacBook Pro a aj o iPhonoch. Nové iOS smartfóny ponúknu lepšie batérie, kvalitnejšie konštrukcie a tiež s podporu pre takzvané reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Ak by to teda bola predsa len pravda, spoločnosť Apple sa vydá v šľapajách giganta Huawei. Jeho Mate 20 Pro prišiel so špekulovanou funkcionalitou ešte v závere uplynulého roka. Podobný krok je navyše očakávaný i od Samsungu a nadchádzajúcej vlajkovej lode Galaxy S10.

Odborník vo svojej analýze píše o zachovaní súčasných uhlopriečok, zobrazovacích technológií a dokonca aj výrezov v displejoch, ktoré by však mali byť tentokrát trošku menšie. Čo sa týka inovácií, medzi tými figuruje schopnejšie rozpoznávanie tváre Face ID, väčšie kapacity batérií, zadné sklo s matným povrchom, presnejšia indoor navigácia či obojsmerný prenos elektrickej energie bez použitia drôtov.

Reverzné nabíjanie budeme môcť využiť napríklad na dobíjanie vybitých slúchadiel AirPods 2. Ako už určite mnohí z vás počuli, aj táto očakávaná novinka od jabĺčka by mala prísť s podporou pre bezdrôtové nabíjanie, čo otvorí dvere vzájomnej kompatibilite.

TIP REDAKCIE
200 Mpx senzor od Samsungu vyceril zúbky: Fotografia pokryla 616 štvorcových metrov!

Ming-Chi Kuo spomína ale okrem iného aj prítomnosť Lightning portu alebo trojitý hlavný fotoaparát, pričom ten vraj tvorí klasický objektív, teleobjektív a ultra-širokouhlý objektív. Potvrdila sa tak značná časť najčerstvejších únikov, ktoré hovorili v podstate o tom istom, o čom teraz hovorí i tento ostrieľaný Apple analytik.