Batériový článok od Tesly

Lepšie aj lacnejšie: Tesla vyvinula nové batérie nielen pre elektromobily

Tesle sa podľa všetého podarilo vylepšiť súčasné batériové články v elektromobiloch a statických akumulátoroch. Hovorí o lepšom výkone aj lepšej životnosti.

Tesle sa podľa všetého podarilo vylepšiť súčasné batériové články v elektromobiloch a statických akumulátoroch. Len nedávno odhalená patentová aplikácia spomína dve kľúčové chemické zložky, ktoré vraj urýchlia nabíjanie, predĺžia životnosť a znížia náklady na samotnú výrobu.

Odborníci z radov americkej spoločnosti na čele s technologickým pionierom Jeffom Dahnom hovoria svojmu vynálezu “nový batériový systém založený na elektrolytických systémoch s dvomi prísadami”.

O snahe sme však mohli počuť ešte predtým ako sa začalo hovoriť o patente. Zmienka padla začiatkom minuloročného mája, kedy prišla správa, že Tesla pracuje na novom chemickom zložení, aby tak zvýšila životnosť pri vysokom napätí. Snaha nadobudnúť duševné vlastníctvo môže teda znamenať úspešné dokončenie vývoja a nadchádzajúcu transformáciu poznatkov do praxe.

V patentovej prihláške nájdete nižšie uvedený text, kde je k dispozícii stručný opis toho, na čom výskumníci pracovali.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

“Ide tu o dvoj-prídavkové elektrolytické systémy, ktoré zvyšujú výkon a životnosť lítium-iónových batérií a zároveň redukujú náklady z iných systémov, ktoré sa spoliehajú na viac prídavkov. Toto odhalenie tiež opisuje efektívne kladné elektródy a negatívne elektródy, ktoré fungujú s odhalenými dvoj-prídavkovými elektrolytickými systémami, aby poskytovali postupné systematické zlepšenia.”

Nielen pre elektromobily

Nové batériové články nie sú určené iba pre útroby elektromobilov, ale aj pre statické batérie. V oboch prípadoch vedia poskytnúť hneď viacero vylepšení, čo sa potom logicky odrazí na podstatne lepších používateľských skúsenostiach a nižších cenovkách. Už si musíme iba počkať, kedy ich spoločnosť Tesla začne aj reálne využívať pri výrobe produktov.