Tesla Model 3

Automobilky sú nervózne: Do Európy dorazili tisícky Modelov 3 od Tesly

V belgickom prístave sa ocitla veľká nákladná loď, ktorá so sebou priniesla niekoľko tisícok elektromobilov Tesla Model 3.

V belgickom prístave sa počas uplynulých hodín ocitla veľká nákladná loď Glovis Captain, ktorá so sebou priniesla niekoľko tisícok elektromobilov Tesla Model 3. Tieto štvorkolesové kúsky prišli zo Spojených štátov amerických a už čoskoro poputujú do rúk svojim trpezlivo čakajúcim európskym majiteľom.

Starý kontinent sa tak konečne dočkal prvej várky, ktorá pozostáva z 3 000 vyššie spomínaných vozidiel na elektrickú energiu. Keď toto číslo porovnáme s dopytom, tak ide iba o malú časť toho, čo amerického výrobcu ešte čaká.

Začiatkom januára sme písali, že počet miestnych objednávok Modelu 3 presiahol 14 000. Dnes to však bude podstatne viac. Popularita spoločnosti vizionára Elona Musk predsa rastie raketovou rýchlosťou.

3 000 elektromobilov týždenne

Tesla svojou prvou várkou elektromobilov v podstate odštartovala dlhšie avizovaný import, pred ktorým majú renomované európske automobilky celkom slušný strach. Ak pôjde všetko podľa plánov, troch tisícok sa dočkáme každý jeden týždeň. Server Electrek to spomínal ešte v polovici decembra.

TIP REDAKCIE
Creality CR-10: Lepšiu 3D tlačiareň za túto cenu nezoženiete!

Sériová výroba Modelu 3 pre Európu odštartovala začiatkom januára, pričom vyžadovala zopár technických úprav. Prsty v tom má špeciálny port CCS Combo 2 pre nabíjanie batérie, ktorý je na starom kontinente alfou omegou. Bez neho si miestni používatelia auta totiž neužijú rýchle nabíjacie stanice tretích strán.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať