Elektromobily Tesla Model 3, ktoré sú pripravené na cesto do Európy

4 000 elektromobilov: Tesla pošle do Európy ďalšiu várku Modelov 3

Americká automobilka Tesla sa už dôkladne pripravuje na ďalšiu veľkú zásielku elektromobilov Model 3 pre starý kontinent.

Americká automobilka Tesla sa už dôkladne pripravuje na ďalšiu veľkú zásielku pre starý kontinent. Na území Európy by už čoskoro mali vyložiť z nákladných lodí niekoľko ďalších tisícok elektromobilov Model 3, ktoré následne poputujú k svojim trpezlivo čakajúcim majiteľom.

Najskôr ich však musia naložiť na palubu, čo prebehne v jednom z prístavov mesta San Francisco. Elon Musk nám navyše ešte pred tým, ako vôbec začnú, ukázal fotografiu z vtáčej perspektívy, kde je príležitosť vidieť 4 000 štvorkolesových kúskov na elektrickú energiu v hodnote cez 175 000 000 eur, informuje Electrek.

Reč o druhej várke elektromobilov pre Európu padla zhruba dva týždne po tom, čo k nám dorazila prvá. Stalo sa tak ešte 5. februára, o čom sme, samozrejme, nezabudli informovať. Automobilka mala však značné problémy s prepravou, čo ju doviedlo ž k tomu, že nakoniec zmenila spoločnosť, ktorá ju pôvodne dostala na starosti.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

O tisícku viac

Druhá várka obsahuje až o jednu tisícku elektromobilov viac. Naposledy poslali do Európy okolo 3 000 Modelov 3. Podobné množstvo by malo zo Spojených štátov amerických doraziť každý jeden týždeň. Tesla sa ale najskôr musí oťukať, aby bolo všetko tip top, takže to chce trošku času. O pár týždňov jej pôjde prevoz podstatne lepšie.