samsung galaxy watch

Švajčiarski hodinári žalujú Samsung, dôvodom je vzhľad ciferníkov

Spory o duševné vlastníctvo neobchádzajú ani relatívne mladý segment nositeľných zariadení, ktorý zastupujú hlavne inteligentné hodinky.

Spory o duševné vlastníctvo neobchádzajú ani relatívne mladý segment nositeľných zariadení, ktorý zastupujú hlavne inteligentné hodinky. Samsung má na konte niekoľko takýchto produktov a najnovšie aj žalobu.

Švajčiarska hodinárska spoločnosť Swatch, ktorá má v portfóliu také značky ako Longines, Omega a Tissot, sa domnieva, že niektoré ciferníky inteligentných hodiniek Samsung svojím vzhľadom nápadne pripomínajú produkty spoločnosti Swatch.

Informáciu priniesla agentúra Reuters.

Hodinári hovoria o „nekalých obchodných praktikách“ a o tom, že chce Samsung vyťažiť zo slávy a dobrej povesti renomovanej švajčiarskej značky. Výrobca Swatch sa preto obrátil na súd v meste New York, kde napadol spoločnosti Samsung Electronics Co. a Samsung Electronics America Inc.

Samsung celú záležitosť odmietol komentovať.

galaxy watch
Najnovšie inteligentné hodinky spoločnosti Samsung, model Galaxy Watch Active.

Žiaľ, názorná ukážka a ani príklady konkrétnych ciferníkov, ktoré duševné vlastníctvo údajne porušujú, verejnosti známe nie sú. Pripomíname, že Swatch má veľké ambície zapôsobiť v triede nositeľných zariadení.

TIP REDAKCIE
Apple sa pripravuje na historicky najsilnejší rok: Jeseň 2022 bude šialená, toto všetko chystá!

Vyvíja totižto vlastný operačný systém, ktorý má konkurovať WearOS, WatchOS či takému operačnému systému Tizen. Jeho reálnu podobu by sme mali zočiť ešte tento rok, a to v inteligentných hodinkách značky Tissot.

Samsung kvôli hodinkám nežalujú len Švajčiari, ale aj Japonci. Spoločnosť Orient vlastní registrovanú ochrannú známku na pomenovanie Galaxy od roku 1984 a skutočne ju pri svojich hodinkách používa. Japonský Orient tento problém rieši na súde v juhokórejskom Soule.

Samsung môže zo sporu vyjsť ako víťaz. Inteligentné hodinky sú totižto kategorizované ako elektronické zariadenie a nie šperk, čo v prípade klasických náramkových hodiniek neplatí.

V každom prípade si ale musíme počkať na rozhodnutia príslušných úradov. V hre je, samozrejme, aj vzájomná dohoda zainteresovaných strán.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať