Samsung prináša tri novinky do rodiny nositeľných zariadení

Samsung dnes okrem dlho očakávanej vlajkovej lode Galaxy S10 predstavil aj trojicu nositeľných zariadení pre vyvážený a prepojený život.

Samsung dnes okrem dlho očakávanej vlajkovej lode Galaxy S10 predstavil aj trojicu nositeľných zariadení pre vyvážený a prepojený život.

Sortiment nositeľných zariadení produkcie Samsung sa tak rozširuje o hodinky Galaxy Watch Active, náramky Galaxy Fit a Galaxy Fit e, a tiež o bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds.

Samsung sa tak snaží pomôcť svojim zákazníkom dosahovať ciele týkajúce sa telesnej a duševnej pohody spôsobom, ktorý ulahodí nielen nadšencom aktívneho životného štýlu, ale aj milovníkom moderných technológií.

Galaxy Watch Active

„Spotrebitelia stavajú pri rozhodovaní sa o životnom štýle stále častejšie na prvé miesto celkovú pohodu a hľadajú nositeľné zariadenia, ktoré im zjednodušujú byť každý deň aktívnymi a nachádzať rovnováhu medzi pracovným a osobným životom,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Každý má svoj vlastný spôsob, ako dosiahnuť vytýčené ciele. Sme radi, že vám môžeme predstaviť náš nový rad nositeľných zariadení, ktoré sa stanú prirodzenou súčasťou vášho života a budú vás sprevádzať na vašej osobnej ceste za duševnou a telesnou pohodou.“

Galaxy Watch Active: Dokonalá kombinácia elegantného a športového štýlu

Tí, ktorí obľubujú aktívny a zdravý životný štýl, no takisto si potrpia aj na módne trendy, sa v hodinkách Galaxy Watch Active určite nájdu. Hodinky sú nabité špičkovými funkciami, ktoré nájdeme aj v hodinkách Galaxy Watch, no vďaka minimalistickému štýlu sa hodia do každej situácie či udalosti. Vďaka štyrom farebným prevedeniam ich môžete prispôsobiť svojmu vkusu a preferenciám.

Galaxy Watch Active

Každodenná pohoda však nie je len o sledovaní fyzickej zdatnosti. Galaxy Watch Active monitorujú všetky dôležité aspekty vášho každodenného života. Vďaka prítomným funkciám sa hodinky stanú nielen každodenným spoločníkom, ale aj osobným trénerom.

Monitoring krvného tlaku

Hodinky Galaxy Watch Active ponúkajú inteligentnejšie sledovanie krvného tlaku priamo z vášho zápästia prostredníctvom aplikácie My BP Lab, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s Kalifornskou univerzitou v San Franciscu. Aplikácia sa sťahuje priamo do hodiniek pre čo najpresnejšie monitorovanie.

Táto funkcia je žiaľ dostupná len v piatich krajinách, a to v USA, Kanade, Singapure, Austrálii a Nemecku.

Galaxy Watch Active

Stress Tracker

Ak ste stresový typ, vďaka Galaxy Watch Active ho môžete zvládať jednoduchšie. V momente, keď hodinky spozorujú, že s vami nie je niečo v poriadku, ukážu vám, ako sa so stresom vysporiadať. Protistresový widget vám ukáže dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu vrátiť sa to správnej rovnováhy.

Sledovanie kondície

Rozhodnite sa pre aktivitu a začnite. Hodinky samé rozpoznajú, akej aktivite sa práve venujete. Či už beháte, bicyklujete, veslujete, cvičíte na eliptickom trenažéri alebo ste sa rozhodli pre kardio. Aktivitu si môžete samozrejme vybrať aj sami, a to dokonca z až 39 aktivít. Môžete si tiež nastaviť vlastné ciele a sledovať svoj progres.

Galaxy Watch Active sú kompatibilné s platformami Android aj iOS. Samozrejmosťou je aj podpora aplikácií tretích strán, ako Under Armour, Spotify či Strava. Ovládať ich tiež môžete aj prostredníctvom hlasového asistenta Bixby.

Galaxy Watch Active

Galaxy Fit a Galaxy Fit e

Duo náramkov Galaxy Fit je určené nielen pre aktívnych športovcov, ale aj pre príležitostných bežcov. Vďaka tenkej a ľahkej konštrukcii sa dajú nosiť bez obmedzovania. Takisto dokážu rozoznať, akej fyzickej aktivite sa práve venujete (platí len pre Galaxy Fit). Aj tu platí, že si môžete aktivitu vybrať manuálne, no v tomto prípade prostredníctvom aplikácie Samsung Health, a to z až 90 prednastavených aktivít. Vďaka vylepšenej analýze  spánku a hladiny stresu môžete svoju telesnú a duševnú pohodu sledovať kedykoľvek.

Na náramkoch si môžete prezerať upozornenia, správy alebo informácie priamo z vášho telefónu, ako budík, kalendár či predpoveď počasia bez toho, aby ste museli vziať svoj telefón do ruky. Obe zariadenia môžete vziať pokojne do bazénu či sprchy, keďže disponujú odolnosťou až do tlaku 5 ATM3.

Galaxy Buds: nenápadný spoločník do vášho ucha

Posledné z nositeľných zariadení, ktoré dnes Samsung predstavil, sú špičkové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds, ktoré sú určené pre milovníkov bezproblémového pripojenia za každých okolností. Disponujú pohodlným tvarom, jednoduchým ovládaním, čistým zvukom a kompaktnej veľkosti, čím sa stávajú ideálnym spoločníkom na každý deň.

Galaxy Buds

O špičkovú kvalitu zvuku sa stará zvuková technológia dobre známej spoločnosti AKG. Vďaka funkcii Enhanced Ambient Sound bude zreteľne počuť, čo sa deje okolo vás, aj keď budete mať slúchadlá nasadené. Nestratíte tak kontakt s okolím ani keď telefonujete či počúvate hudbu. Kvalita neobišla ani vstavaný mikrofón pre telefonovanie. Zachytí váš hlas zreteľne aj v hlučnom prostredí bez akýchkoľvek problémov.

Čo sa výdrže týka, hudbu prostredníctvom Bluetooth budete môcť počúvať 6 hodín a telefonovať zase 5. Kompaktné puzdro slúchadlá dobije na ďalších 7 hodín. V nutných prípadoch stačí 15 minút nabíjania, čo predĺži výdrž Galaxy Buds o 1,7 hodiny. Vďaka bezdrôtovému nabíjaniu môžete slúchadlá dobiť aj prostredníctvom nového Samsung Galaxy S10, ktorý disponuje funkciou pre bezdrôtové reverzné nabíjanie. Samozrejmosťou je tiež ovládanie prostredníctvom hlasového asistenta Bixby.

Dostupnosť a ceny

ProduktFarbyOdporúčaná maloobchodná cenaDostupnosť
Galaxy Watch Activečierna, strieborná, ružovo-zlatá, zelená249 €29. marca
Galaxy Fitčierna, strieborná99 €máj
Galaxy Fit ečierna, biela, žltá39 €máj
Galaxy Budsbiela, čierna, žltá149 €15. apríla
Powerbanka s bezdrôtovým nabíjaním (10 000 mAh s USB-C)strieborná, ružová49,90 €apríl

 

Podrobné špecifikácie

Galaxy Watch Active

FarbaStrieborná, čierna, ružovo-zlatá, zelená
Rozmery a hmotnosť40 mm, 39,5 × 39,5 × 10,5 mm, 25 g
Displej1,1” (28 mm) 360 × 360 AMOLED, plnofarebný Always On Display; Corning® Gorilla® Glass 3
Remienok20 mm (vymeniteľný)
Batéria230 mAh
Aplikačný procesorExynos 9110 dvojjadrový 1,15 GHz
OSTizen-based Wearable OS 4.0
Pamäť768 MB RAM + 4 GB interná pamäť
KonektivitaBluetooth®4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass
SenzoryAkcelerometer, gyroskop, barometer, snímač tepovej frekvencie, snímač okolitého osvetlenia
NabíjanieBezdrôtové nabíjanie podľa štandardu WPC
Odolnosť5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G
KompatibilitaSamsung, iné zariadenia Android: Android 5.0 alebo vyšší, RAM viac než 1,5 GB
iPhone: iPhone 5 a vyšší, iOS 9.0 alebo vyšší

 

Galaxy Fit a Galaxy Fit e

KategóriaVlastnosti náramku Galaxy FitVlastnosti náramku Galaxy Fit e
FarbaČierna, striebornáČierna, biela, žltá
Displej0,95” AMOLED0,74” PMOLED
Aplikačný procesorMCU Cortex M33F 96 MHz + M0 16 MHzMCU Cortex M0 96 MHz
OSRealtime OSRealtime OS
Veľkosť18,3 (š) × 44,6 (v) × 11,2 (tl.) mm16,0 (š) × 40,2 (v) × 10,9 (tl.) mm
Pamäť2 MB RAM + 32 MB ROM128 kB RAM + 4 MB ROM
KonektivitaBluetoothBluetooth
SenzoryTepová frekvencia, akcelerometer, gyroskopTepová frekvencia, akcelerometer
Batéria120 mAh70 mAh
NabíjanieBezdrôtové NFCPOGO
OdolnosťOdolnosť voči vode do tlaku 5 ATM

MIL STD 810G

Odolnosť voči vode do tlaku 5 ATM

MIL STD 810G

KompatibilitaSamsung, iné zariadenia Android: Android 5.0 alebo vyšší, RAM viac než 1,5 GB
iPhone: iPhone 5 a vyšší, iOS 9.0 alebo vyšší

 

Galaxy Buds

FarbaČierna, biela, žltá
VeľkosťSlúchadlo: 17,5 (š) x 19,2 (h) x 22,3 (v) mm/ Puzdro: 38,8 (š) x 70 (h) x 26,5 (v) mm
HmotnosťSlúchadlo: 5,6 g jedno slúchadlo / Puzdro: 39,6 g
KonektivitaBluetooth 5.0
SenzoryAkcelerometer, senzor priblíženia, Hallov senzor, senzor dotyku, detekcia vloženia či vybratia z ucha
BatériaSlúchadlo: 58 mAh / Nabíjacie puzdro: 252 mAh
USBTyp C
Reproduktor5.8pi Dynamic Driver
KompatibilitaAndroid 5.0 alebo novší, RAM 1,5 GB alebo viac
AudioAudio kodek: SBC, AAC, Scalable (proprietárny kodek spoločnosti Samsung)