Rozmazanie pozadia pri dôležitom hovore sa zdá byť veľmi užitočnou funkciou. Microsoft dúfa, že ňou osloví mnohých používateľov.

Rozmazanie pozadia v službe Skype bude veľmi podobné tomu v Microsoft Teams. Funkcia používa umelú inteligenciu, ktorá je vytrénovaná tak, aby sa videokamera zamerala na človeka, v tomto prípade volajúceho. Počas celého hovoru tak druhá strana linky vidí len vás a nie to, čo je za vami. Funkcia je veľmi účinná hlavne v prípadoch keď máte v miestnosti neporiadok alebo vám v pozadí pobehujú ľudia.

Zdroj: The Skype Team/ Microsoft

Technológia, ktorú Microsoft používa, je trénovaná tak, aby detailne zaznamenala vlasy, ruky a dlane. „Snažíme sa čo najviac o to, aby bolo vaše pozadie vždy rozmazané, avšak nemôžeme garantovať, že bude skutočne rozmazané vždy,“ píše Microsoft. Funkciu do Skype pridali predovšetkým kvôli tomu, že v poslednej dobe stúpajú v rebríčku týchto služieb aplikácie ako napríklad WhatsApp a Skype už jednoducho nie je v popredí pre ľudí tak, ako býval kedysi.

TIP REDAKCIE
Užívatelia majú problémy s aplikáciou Huawei Health. Musia si ju nanovo stiahnuť z AppGallery

Funkcia putuje na Skype pre desktop, web a mobil, no zatiaľ ju nepodporujú úplne všetky zariadenia. Je veľmi jednoduchá na používanie, zapnúť ju môžete v nastavení Skype alebo priamo kliknutím na tlačidlo počas hovoru.