Skype: Funkcia rozmazania pozadia má zvýšiť záujem používateľov

Rozmazanie pozadia pri dôležitom hovore sa zdá byť veľmi užitočnou funkciou. Microsoft dúfa, že ňou osloví mnohých používateľov.

Rozmazanie pozadia pri dôležitom hovore sa zdá byť veľmi užitočnou funkciou. Microsoft dúfa, že ňou osloví mnohých používateľov.

Rozmazanie pozadia v službe Skype bude veľmi podobné tomu v Microsoft Teams. Funkcia používa umelú inteligenciu, ktorá je vytrénovaná tak, aby sa videokamera zamerala na človeka, v tomto prípade volajúceho. Počas celého hovoru tak druhá strana linky vidí len vás a nie to, čo je za vami. Funkcia je veľmi účinná hlavne v prípadoch keď máte v miestnosti neporiadok alebo vám v pozadí pobehujú ľudia.

Zdroj: The Skype Team/ Microsoft

Technológia, ktorú Microsoft používa, je trénovaná tak, aby detailne zaznamenala vlasy, ruky a dlane. “Snažíme sa čo najviac o to, aby bolo vaše pozadie vždy rozmazané, avšak nemôžeme garantovať, že bude skutočne rozmazané vždy,” píše Microsoft. Funkciu do Skype pridali predovšetkým kvôli tomu, že v poslednej dobe stúpajú v rebríčku týchto služieb aplikácie ako napríklad WhatsApp a Skype už jednoducho nie je v popredí pre ľudí tak, ako býval kedysi.

TIP REDAKCIE
iPhone 14 má priniesť veľkú zmenu: Ako bude vyzerať nový výrez?

Funkcia putuje na Skype pre desktop, web a mobil, no zatiaľ ju nepodporujú úplne všetky zariadenia. Je veľmi jednoduchá na používanie, zapnúť ju môžete v nastavení Skype alebo priamo kliknutím na tlačidlo počas hovoru.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať