Výroba elektromobilov

Made in California: Tesla nám ukázala, ako jej roboty vyrábajú elektromobily

Spoločnosť Tesla zverejnila zrýchlené video zábery, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť časť z moderného výrobného procesu.

Spoločnosť Tesla zverejnila zrýchlené video zábery, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť časť z moderného výrobného procesu. Elektromobily Elona Muska nevznikajú prostredníctvom rúk ľudí z mäsa a kostí, ale vďaka veľmi dobre organizovanej aktivite špičkových priemyselných robotov.

Ide o takzvané inteligentné mašiny z dielne európskej spoločnosti KUKA (od roku 2016 ju vlastní čínska spoločnosť Midea Group), ktoré sú súčasťou technologicky pokročilej fabriky americkej automobilky v slnečnej Kalifornii. Niektoré z nich zvárajú, niektoré lakujú a niektoré zase montujú jednotlivé súčiastky do jednej funkčnej kopy. Spoločne sa tak vzájomne dopĺňajú, aby mohol na konci výrobnej linky stáť takmer dokončený štvorkolesový produkt.

Nemalou výhodou robotickej produkcie je predovšetkým to, že môže v podstate fungovať od rána do večera, každý jeden deň v týždni. Priemyselné roboty si navyše nepýtajú dovolenku a ani vyšší plat, takže má ich zamestnávateľ podstatne menšie starosti, ako keby musel venovať pozornosť tradičným zamestnancom a ich požiadavkám.

TIP REDAKCIE
Telekom rozširuje 5G roaming: Pribudlo týchto 9 krajín!

Rovnako však stojí za zmienku i veľmi vysoká úroveň kvality. Častokrát problémový ľudský faktor je predsa strojom úplne cudzí. Keď sú teda dobre nastavené, nemal by počas produkcie nastať absolútne žiadny problém.

 

View this post on Instagram

 

Made in California. Available in 17 countries and counting. www.tesla.com

A post shared by Tesla (@teslamotors) on

Total
44
Zdieľaní
Total
44
Zdieľať