gear sport 6

Samsung Galaxy Sport na prvej snímke: Elegantný športový asistent

Je veľká šanca, že popri vlajkových lodiach Samsung Galaxy S10 spoznáme aj nové inteligentné hodinky, ktoré ale budú trochu iné, než necelých 6 mesiacov „staré“ Galaxy Watch. 

Je veľká šanca, že popri vlajkových lodiach Samsung Galaxy S10 spoznáme aj nové inteligentné hodinky, ktoré ale budú trochu iné, než necelých 6 mesiacov „staré“ Galaxy Watch. 

Samsung Galaxy Sport by mali byť vyslovene zamerané na šport a užívateľov, ktorí holdujú aktívnemu životnému štýlu vo všeobecnosti. Dostatočnými možnosťami pre zaznamenávanie podrobností o fyzickej aktivite sú vybavené aj Galaxy Watch.

Predsa len ale ide o hodinky určené do akéhokoľvek prostredia, nielen do toho športového, čomu zodpovedá ich dizajn. V kombinácii s koženým remienkom sa hodia k saku či na bežné nosenie. Dokonca uľahčujú komunikáciu vďaka eSIM funkcionalite.

Model Samsung Galaxy Sport príde o otočnú lunetu, ktorá je typická pre hodinky tohto kórejského výrobcu. Vynikajúci prvok pre ovládanie hodiniek ustúpi kompaktnejšiemu a ucelenejšiemu prevedeniu, ktoré narušia len dve nenápadné postranné tlačidlá.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19
hodinky
Render pre Samsung Galaxy Sport zverejnil server 91mobiles.com

Silikónový remienok zabezpečí ideálne nosenie pri športovaní, no určite ho bude možné vymeniť za iný. Vzhľadom na kódové označenie Pulse očakávame zdokonalené funkcie merania srdcového tepu, nemalo by chýbať GPS, NFC a poriadna odolnosť voči vode, ktorú ocenia plavci.

Čo je dôležité, Samsung Galaxy Sport by mali byť lacnejšie ako štýlovo poňaté Galaxy Watch. Model Galaxy Sport by sme posadili niekde medzi jednoduchšie (a lacnejšie) fitness náramky a prepracované športové hodinky od Garmin, Suunto a pod.

V každom prípade si ale počkáme do 20. februára, kedy sa (snáď) dozvieme všetky podrobnosti priamo od výrobcu.