Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10+ v teste DxOMark: Útok na prvé priečky

Experti zo spoločnosti DxOMark neotáľali a fotografické schopnosti horúcej novinky Samsung Galaxy S10+ preverili v predstihu.

Experti zo spoločnosti DxOMark neotáľali a fotografické schopnosti horúcej novinky Samsung Galaxy S10+ preverili v predstihu. Ak hodnoteniam DxOMark dôverujete, vedzte, že nový top-end fotí skvele.

Samsung Galaxy S10+ fotí a natáča videá určite lepšie ako minuloročný model Galaxy S9+, o čom sme sa presvedčili behom krátkeho porovnania. Rovnaký názor zdieľajú aj odborníci z DxOMark.

samsung galaxy S10

Novinka z dielne kórejského Samsungu obdržala celkové hodnotenie 109 bodov (foto 114, video 97), čiže rovnaké ako Huawei Mate 20 Pro a Huawei P20 Pro. Patrí jej ale tretia priečka, z ktorej Samsung vytlačil takisto čerstvo predstavený a rozhodne ambiciózny Xiaomi Mi 9, ktorý stojí polovicu toho, čo S10+.

Ako sme nedávno písali, DxOMark začal hodnotiť aj predné fotoaparáty, alebo ak chcete, selfie kamery. Samsung Galaxy S10+ má podľa DxOMark vôbec najlepší predný fotoaparát zo všetkých v súčasnosti dostupných mobilných zariadení. V poradí druhý Google Pixel 3 dosiahol skóre až o 4 body nižšie.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

samsung galaxy S10

Čo sa expertom páčilo? Fotoaparát Samsungu Galaxy S10+ má veľmi veľký dynamický rozsah a minimálny šum pri snímaní v interiéroch a v zlých svetelných podmienkach. Výborná je presnosť farieb, vyváženie bielej, rozostrenie pozadia či úroveň zachytených detailov pri fotografovaní z veľmi malej vzdialenosti.

V súvislosti s videom autori ocenili rýchle a presné automatické zaostrovanie, dobrý dynamický rozsah a stabilizáciu. Podrobný výstup z testovania a ukážkové snímky nájdete TU, na stránkach DxOMark.