5G

5G je na ceste: Americký operátor spustí prevádzku siete v 30 mestách

Jeden z viacerých amerických mobilných operátorov oznámil, že už v priebehu tohto roka spustí rozsiahlu prevádzku mobilných sietí 5. generácie.

Jeden z viacerých amerických mobilných operátorov oznámil, že už v priebehu tohto roka spustí rozsiahlu prevádzku mobilných sietí 5. generácie. Spočiatku však iba v 30 mestách. V akých, momentálne nevieme, pretože Verizon ešte stále nezverejnil zoznam.

K informácii sme sa dostali len krátko po nedávnom stretnutí investorov, a to na sociálnej sieti Twitter, kde ju zverejnil sám operátor. Nič viac v tejto chvíli nevieme. Iba to, že už oficiálne začali s rozširovaním 5G infraštruktúry.

Podobný krok bol ale skôr či neskôr i očakávaný. Mnohí odborníci označujú rok 2019 za rok, kedy odštartuje éra moderných sietí 5. generácie. A ako môžeme teraz vidieť na vlastné oči, mali pravdu. Po spoločnosti Verizon prídu na rad ďalší giganti z telekomunikačného priemyslu a z nového štandardu bude onedlho súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Spomínaný mobilný operátor ponúka 5G služby už aj dnes, no zatiaľ iba v 4 amerických mestách vrátane Los Angeles či texaského Houstonu. Po spustení rozsiahlej prevádzky tak pribudne na zoznam ďalšia tridsiatka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať