samsung galaxy s10 5G

Samsung Galaxy S10 v 5G verzii dorazí cez leto do vybraných európskych krajín

Samsung tento týždeň opäť potvrdil svoje renomé technologického lídra, keď popri iných produktoch predstavil prvý komerčne dostupný smartfón kompatibilný s ultra rýchlymi 5G sieťami.

Samsung tento týždeň opäť potvrdil svoje renomé technologického lídra, keď popri iných produktoch predstavil prvý komerčne dostupný smartfón kompatibilný s ultra rýchlymi 5G sieťami.

Kapacity 5G sietí sú zatiaľ bežnému užívateľovi a širšej populácii nedostupné a nejaký ten piatok ešte potrvá, kým nás budú operátori lákať na široké pokrytie a bohatý výber 5G zariadení.

Ak ale niekto bude chcieť 5G využívať hneď od svojho komerčného nástupu, má možnosť. Aj keď trochu obmedzenú. Poslúži preto práve Samsung Galaxy S10 5G a služby niekoľkých vybraných operátorov, s ktorými si tento ultimátny smartfón bude rozumieť.

samsung galaxy S10 5G

Samsung Galaxy S10 5G sa bude dať zaobstarať vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Švajčiarsku a v Spojenom kráľovstve. Plný potenciál 5G sietí zariadenie využije u operátorov Deutsche Telekom, EE, Orange, Sunrise, Swisscom, TIM, Telefónica a Vodafone.

Presnejšie informácie zatiaľ neexistujú. Vie sa len, že v prípade Spojeného kráľovstva bude zo začiatku spustená prevádzka 5G sietí v 16 mestách.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Samsung Galaxy S10 5G

Samsung Galaxy S10 5G samozrejme vychádza z globálne dostupných vlajkových lodí Galaxy S10 a Galaxy S10+. Je však ešte vybavenejší a väčší. Meria 77,1 x 162,6 x 7,94 mm a váži 193 gramov, čiže je o 23 gramov ťažší ako „bežná“ Galaxy S10+.

Infinity-O AMOLED displej má uhlopriečku až 6,7-palca, 505 ppi a väčšiu, 4500 mAh batériu s 25W nabíjaním. Vlajkový čipset Exynos dopĺňa 8 GB kapacita operačnej pamäte a 256 GB interné úložisko.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 5G na Slovensku dostupný nebude. Aspoň zatiaľ. V krajinách spomínaných vyššie sa technologická novinka objaví v priebehu leta.

Samsung zatiaľ neprezradil cenu tohto modelu, no vzhľadom na použité technológie sa dá očakávať, že bude vysoká, resp. určite vyššia ako v prípade Galaxy S10+.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať