Prvý robot s občianstvom, Sofia, má po najnovšom “malú sestru”, ktorú si môžete kúpiť

O Sofii ste už určite počuli. Robot veľmi podobný človeku od Hanson Robotics má občianstvo a teraz aj “menšiu sestru”, ktorú si budeme môcť dokonca kúpiť.

O Sofii ste už určite počuli. Robot veľmi podobný človeku od Hanson Robotics má občianstvo a teraz aj “menšiu sestru”, ktorú si budeme môcť dokonca kúpiť.

Robot Sofia rozširuje svoju značku. Objavila sa na titulnej stránke Cosmopolitanu, bola na rande s Willom Smithom a v televízii ju ľudia vídajú pomerne často. Teraz jej tvorcovia rozširujú značku o menšieho robota, ktorý dostal prezývku “malá sestra”. Hanson Robotics spustili kampaň na Kickstarteri s cieľom 75 000 dolárov, kde je už v čase písania tohto článku 81 000 dolárov. Kampaň bude pokračovať ešte 57 dní, a tak ju môžeme označiť za úspešnú.

Malá sestra Sofie je 35 cm vysoký robot, ktorý má strieborné telo, oči na štýl anime a zozadu priehľadnú holú hlavu. Presne takú istú má aj veľká Sofia. Hlava však nie je to jediné, čo majú spoločné. Malá Sofia pobrala od tej veľkej aj mnoho funkcií ako spev, chôdzu, tanec, výrazy tváre a schopnosť hovoriť vtipy.

TIP REDAKCIE
Gigantický útok: Ruský RuTube napadli hackeri a vymazali, čo sa len dalo

Vzdelanie je hlavným dôvodom prečo vôbec malý robot vznikol

Podľa kampane na Kickstarteri má každá malá Sofia aj aplikáciu, ktorá sa zameriava na deti medzi siedmym a trinástym rokom života. Pomocou tejto aplikácie môžu deti malú Sofiu programovať za použitia jazykov Blockly a Python. “Veríme v to, že malá Sofia pomôže deti – hlavne dievčatá – oboznámiť so STEM, kódovaním a umelou inteligenciou zábavným, bezpečným, inšpiratívnym a interaktívnym spôsobom,” píše sa v kampani.