iPad Mini

10,2″ model aj iPad mini 5: Apple by mal tento rok predstaviť dva nové iOS tablety

Ak si už niekto začal myslieť, že sa tabletu iPad mini 5 od spoločnosti Apple snáď nikdy nedočkáme, tak je podľa všetkého na omyle.

Ak si už niekto začal myslieť, že sa tabletu iPad mini 5 snáď nikdy nedočkáme, tak je podľa všetkého na omyle. Technologické kuloáre a ich nové informácie totiž tvrdia, že kompaktná iOS novinka uzrie svetlo sveta v priebehu aktuálneho roka. A to spolu so svojím väčším súrodencom.

Analytik Ming-Chi Kuo spomína okrem iného i 10,2-palcový iPad, ktorý vraj vynikne nadštandardne nízkou cenovkou. Všetko teda nasvedčuje tomu, že pôjde o dlhšie očakávaný kúsok pre študentov. Iné detaily, ako je veľkosť obrazovky, ale zatiaľ nepoznáme.

Ak sa tak teda predsa len stane, iPad mini 5 príde na pulty obchodov po dlhých štyroch rokoch. Posledná generácia bola oficiálne predstavená ešte v septembri 2015.

Príchod malého iOS tabletu ešte dávnejšie naznačila iniciatíva spoločnosti Apple, ktorá začiatkom tohto roka požiadala Eurázijskú ekonomickú komisiu o registráciu úplne nových modelov. Mnoho odborníkov vtedy ukazovalo prstom na príchod generačného nástupcu iPadu mini 4, čo nám teraz potvrdil i Ming-Chi Kuo.

Obe iOS novinky by sme mali spoznať až počas druhej polovice roka 2019. Do úvahy tu pripadá buď september alebo október.

TIP REDAKCIE
Rusko je späť v sovietskej ére: V bývalej továrni Renaultu chce vyrábať Moskviče bez airbagov aj ABS