MacBook Pro

Apple to roztočí: Tohtoročný MacBook Pro vraj ponúkne nový dizajn a 16″ displej

Spoločnosť Apple by nám mala tento rok predstaviť laptop MacBook Pro, ktorý príde s úplne novým vizuálnym prevedením aj so 16″ panelom.

Spoločnosť Apple by nám mala tento rok predstaviť laptop MacBook Pro, ktorý príde s úplne novým vizuálnym prevedením a so 16-palcovým zobrazovacím panelom. Rovnako by sme sa mali dočkať aj 13-palcovej verzie, kde natlačíme až 32 GB operačnej pamäte.

Všetky tieto horúce informácie pochádzajú od renomovaného analytika, takže im možno tentokrát ako tak dôverovať.

Ming-Chi Kuo vo svojom čerstvom prieskume tvrdí, že kalifornské jabĺčko zmení súčasný dizajn svojich prenosných osobných počítačov pre profesionálov od samotných základov, aby pomohlo predajom. Tým má ale pomôcť i netradičná uhlopriečka. Odborník hovorí o veľkosti od 16 do 16,5 palca, k čomu sa podľa všetkého dopracujú redukciou rámikov okolo displeja.

Fyzické rozmery laptopu by v takom prípade zostali v porovnaní s 15-palcovou verziou viac-menej bez zmeny.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Mini LED 6K monitor

Okrem toho sa ale vraj dočkáme aj jednoducho rozoberateľnej konštrukcie, aby sme tak mohli vylepšovať základnú hardvérovú zostavu bez potreby navštíviť odborný servis, a to vrátane nového 6K monitora. Čo všetko teda od neho možno očakávať?

Nový monitor od Apple dostane podľa odhadov analytika Ming-Chi Kuo 31,6-palcovú uhlopriečku aj jemné 6K rozlíšenie. Rovnako môžeme očakávať LCD technológiu, ktorej má však asistovať takzvané Mini LED podsvietenie (lepší kontrast, jas aj reálnejšie podané farby), píše server The Verge. Niečo také potom pocítime na vyššej cene, pretože tým pádom výrazne porastú výrobné náklady.

Predstavenie špekulovaných noviniek by mohlo prebehnúť niekedy v druhej polovici roka 2019.

Total
45
Zdieľaní
Total
45
Zdieľať