Huawei P30 Pro

Huawei P30: Čo všetko možno očakávať od rivala Galaxy S10?

Od dnešného dňa to môžeme považovať za oficiálne. Huawei konečne prezradil presný termín, kedy nám predvedie tohtoročné esá z radu Huawei P30.

Od dnešného dňa to môžeme považovať za oficiálne. Spoločnosť Huawei konečne prezradila presný termín, kedy nám predvedie tohtoročné esá. Modelový rad Huawei P30 spoznáme 26. marca v Paríži a tu je všetko, čo o nadchádzajúcich high-end smartfónoch dnes vieme.

Tie najdôveryhodnejšie vyzerajúce úniky tvrdia, že Huawei P30 vrátane modelu P30 Pro ponúknu konštrukčné prevedenie, s akým prišla i minuloročná generácia P20. Potenciálni zákazníci môžu podľa nich počítať s lesklou zadnou stranou z odolného skla, obľúbenými farebnými prechodmi (tzv. gradient prevedenia), oblými krivkami a dokonca aj s výrezom, ktorý by však mal po novom výrazne schudnúť.

Nedávno zverejnené rendery od kolaborácie medzi renomovaným leakerom @OnLeaks a serverom 91Mobiles obsahovali displej, kde bolo vidieť iba malý polkruh, nie celú dieru ako v prípade tiež nadchádzajúcej vlajkovej lode Galaxy S10. Pomeru medzi obrazovkou a telom to síce príliš nepomôže, no aspoň budú tieto dva avizované high-end kúsky odlišné. Podobu P30 a P30 Pro nám navyše už stihol potvrdiť i renomovaný výrobca príslušenstva, spoločnosť Spigen.

huawei p30
Takto by mal vyzerať Huawei P30 podľa @Onleaks a 21Mobiles
huawei P30
Potvrdenie podoby výrobcom príslušenstva, spoločnosťou Spigen

Na spomínaných renderoch si ale môžeme všimnúť i to, že konštrukciám smartfónov chýba za bežných okolností pre oko viditeľný snímač odtlačkov. Dá sa preto očakávať, že ho podobne, ako v prípade minuloročného Mate 20 Pro, umiestnia priamo pod panel. Príslušná biometrická technológia už predsa dozrela do štádia, kedy z nej môže byť hlavná súčasť hardvérovej výbavy.

Z konštrukčného či dizajnového uhla pohľadu sa toho teda príliš veľa nezmení. Tie najväčšie inovácie môžeme tento rok očakávať v útrobách, kde inžinieri zo spoločnosti Huawei bez akýchkoľvek pochýb umiestnili ten najpokročilejší hardvér na trhu.

Hardvér

Medzi modelmi Huawei P30 a P30 Pro budú podľa všetkého dva hlavné rozdiely. Jeden je rozdielne veľká uhlopriečka a ten druhý zase hlavný fotoaparát s rozdielnou špecifikáciou. Lepší aj drahší smartfón by mal dostať 6,5-palcový displej so zaoblenými bokmi vrátane až štyroch snímačov, ktoré okupujú ľavý horný roh zadnej strany konštrukcie.

TIP REDAKCIE
Android 13 prichádza v druhej beta verzii. Pozrite sa, čo všetko pribudlo!
Huawei P30
Koncept Huawei P30 (ZDROJ Concept Creator)

Server GSMArena píše, že výrobca siahol po hlavnom fotoaparáte z minuloročného modelu Mate 20 Pro a ten v prípade Huawei P30 Pro okorenil ešte o jeden dodatočne pridaný snímač (zrejme 1/1.8″ a 38 Mpx IMX607 od Sony). Táto špekulácia môže teda súvisieť s tým, čo nám po novom prezrádza čerstvá upútavka na oficiálne predstavenie. Novinka podľa nej ponúkne špeciálne priblíženie záberu, ktoré vraj pripomína riešenie z dielne Oppo. V kuloároch hovoria o 10x hybridnom optickom zoome.

Čo sa týka rozlíšenia oboch zobrazovacích panelov, dostupné informácie hovoria o efektívnom Full HD+ rozlíšení a už pomaličky zaužívanej OLED technológii. Nižšie rozlíšenie má hneď niekoľko nezanedbateľných výhod, pretože šetrí drahocennú šťavu a zároveň odľahčuje čipset, aby tak mohol podať vyšší výkon. Jeho miesto v útrobách konštrukcie bude tentokrát okupovať veľmi ambiciózny kúsok s názvom Kirin 980.

Kirin 980
Kirin 980

Viac detailov ohľadom očakávanej technickej špecifikácie nájdete v zozname nižšie. Treba mať však stále na pamäti, že ide o špekulácie, ktoré môžu, ale aj nemusia mať absolútne žiadny súvis s realitou. Čo je z nich predsa len pravda, sa dozvieme až koncom marca v Paríži.

Očakávaná špecifikácia P30

 • 6,1″ OLED displej, Full HD+, HDR+
 • 7 nm čipset Kirin 980
 • 8 GB operačná pamäť RAM
 • 128 GB úložisko + NM karta od Huawei
 • hlavný fotoaparát s 3 snímačmi (40 + 20 + 8 Mpx) a optikou Leica
 • 24 Mpx selfie fotoaparát s optikou Leica
 • 4 000 mAh + 22,5 W nabíjanie
 • Android 9 Pie + nadstavba EMUI 9
 • 3,5 mm port pre audio jack

Očakávaná špecifikácia P30 Pro

 • 6,5″ OLED displej, Full HD+, HDR+
 • 7 nm čipset Kirin 980
 • 10 GB operačná pamäť RAM
 • 256 alebo 512 GB úložisko + NM karta od Huawei
 • hlavný fotoaparát so 4 snímačmi (40 + 38 + 20 + 8 Mpx) a optikou Leica
 • 24 Mpx selfie fotoaparát s optikou Leica
 • 4 300 mAh batéria + 22,5 W nabíjanie
 • Android 9 Pie + nadstavba EMUI 9

Po ktorom kúsku by si radšej siahol?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...