huawei p30 pro

Huawei P30 Pro a P30: Dizajn nových vlajkových lodí odhalený

Huawei P30 Pro a P30 budú síce predstavené až o mesiac, no už teraz sa na verejnosti objavuje slušná spŕška informácií o ich dizajne a vlastnostiach. Aj tento rok to pritom vyzerá na veľkú parádu. 

Huawei P30 Pro a P30 budú síce predstavené až o mesiac (26.3.), no už teraz sa na verejnosti objavuje slušná spŕška informácií o ich dizajne a vlastnostiach. Aj tento rok to pritom vyzerá na veľkú parádu. 

Huawei P30 Pro zaujme fotoaparátom s extrémnym 10-násobným priblížením, čo už stihol potvrdiť viceprezident spoločnosti Huawei menom Bruce Lee. O fotoaparátoch ale neskôr. Nové vlajkové lode budú vyzerať lepšie ako súčasné generácie P20 Pro a P20.

Tak ako minulý rok, aj tento rok zverejnil prvé tlačové náhľady nemecký server winfuture.de. Ten sa vo svojich zisteniach mýliť nezvykne. Obe zariadenia budú vybavené displejom s miniatúrnym zárezom v hornej časti a veľmi štíhlou bradou.

huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro (FOTO: winfuture.de)

Lepšie vybavený P30 Pro bude mať navyše zakrivené okraje obrazovky, ktoré k prémiovému vzhľadu ešte prispejú. Tento typ displeja ale nevyhovuje každému. Našťastie, plochú obrazovku bude mať model P30, o čom vypovedajú hrubšie postranné rámiky. Kým v prvom prípade získame OLED displej, v prípade druhom zrejme klasický IPS LCD panel.

Na zadných stranách zariadení nebadať snímač odtlačkov prstov. Huawei ho určite neumiestní do bočného tlačidla, ani do konštrukcie. Poputuje s najväčšou pravdepodobnosťou pod displej. Zrejme ale pôjde o optické riešenie a nie ultrazvukové, aké ponúka nová kórejská konkurencia.

Huawei P30 Pro a P30

Áno, v centre pozornosti aj tento rok stoja fotoaparáty. Huawei P30 Pro by mal dostať úplne nový CMOS senzor. Jeden z nich má tvar štvorca. Práve za ním sa ukrýva optická sústava, ktorá vyčaruje doteraz nevídané 10-násobné priblíženie obrazu s očakávanou minimálnou stratou kvality.

huawei P30
Huawei P20 (FOTO: winfuture.de)

Hlavný fotoaparát s vysokým rozlíšením doplní širokouhlý snímač, ktorý tak nahradí pôvodný monochromatický fotoaparát. Malý segment pri fotoaparátoch ukrýva LED blesk, vylepšený laser pre zaostrovanie a ToF senzor pre vnímanie hĺbky ostrosti.

Huawei P30 by mal dostať foto výbavu z inak skvelého vlajkového súrodenca Mate 20 Pro. To isté sa dá povedať aj o ďalších vnútorných komponentoch. Počítať môžeme s čipsetom Kirin 980, minimálne 6 GB RAM a poprípade so 128 GB úložiskom.

Ďalej sa spomína 4200 a 3500 mAh akumulátor s rýchlym 40W nabíjaním, Android 9 Pie s EMUI 9 a, samozrejme, nové farebné prevedenia. Na informácie o cenách je zatiaľ priskoro. Určite sa ich ale včas dozvieme.

Do oficiálneho predstavenia ešte zostáva relatívne veľa času, preto treba brať všetky podrobnosti s náležitou rezervou. Výnimkou je snáď len 10-násobný zoom, ktorý predviedol jeden z predstaviteľov výrobcu.

V priebehu najbližších dní sa toho istotne dozvieme viac.

Total
8
Zdieľaní