tesla roadster 1

Prieskum v tom má jasno: 3 zo 4 šoférov považujú elektromobily za budúcnosť

Čo príde, keď odídu autá so spaľovacími motormi? Na túto otázku sa snaží odpovedať nedávno uskutočnený prieskum, za ktorým stojí Volvo.

Čo príde, keď odídu autá so spaľovacími motormi? Na túto otázku sa snaží odpovedať nedávno uskutočnený prieskum, za ktorým stojí renomovaná automobilka Volvo. Z dostupných čísiel možno vydedukovať, že väčšina šoférov považuje za budúcnosť automobilového priemyslu elektrický pohon.

Musíme ale najskôr vyriešiť hneď niekoľko komplikácií, pretože bránia v tom, aby bola z elektromobilu plnohodnotná súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu. Skvelým príkladom je malá hustota nabíjacích staníc alebo slabý dojazd. Jeden aj druhý faktor totiž odpudzuje množstvo potenciálnych používateľov od toho, aby už dnes siahli po modernejšej alternatíve.

Teda aspoň tak tvrdí spomínaný prieskum, ktorý počas uplynulého októbra uskutočnila spoločnosť The Harris Poll na území Spojených štátov amerických. Jej cieľ spočíval v tom, aby zistila, ako široká verejnosť vníma vozidlá na elektrickú energiu.

Nabíjanie elektromobilu
Nabíjanie elektromobilu

Zverejnené čísla a zodpovedajúce informácie tvrdia, že okolo 58 percent z opýtaných šoférov odrádza od kúpy elektromobilu príliš vysoká šanca, že zostanú bez šťavy. Prekáža im predovšetkým problémová dostupnosť nabíjacích staníc, ktorá obmedzuje slobodu pohybu. Ak chcú niekam vyraziť, musia si najskôr dobre premyslieť, či budú mať k dispozícii všetko na to, aby úspešne dorazili do stanoveného cieľa.

3 zo 4 im veria

Aj napriek tomu sú však elektromobily považované za ďalšiu veľkú etapu meniaceho sa automobilového priemyslu. Až 74 percent z 1 510 amerických šoférov im hovorí “budúcnosť jazdenia”, pričom 250 z opýtaných malo alebo ešte stále má k dispozícii osobné auto na elektrinu. Zo súčasných majiteľov je spokojných až 85 percent a asi 55 percent z nich si už nevie predstaviť život so spaľovacím motorom.

Čo si o tom myslíte? Svoj názor nám môžete prezradiť v komentároch alebo v ankete nižšie.

Sú podľa teba elektormobily našou budúcnosťou?

Loading ... Loading ...
Total
5
Zdieľaní