Austrália chce zastaviť klimatické zmeny vysadením miliardy stromov

Austrália sa rozhodla pre menej technologickú odpoveď na klimatické zmeny. Vláda sa rozhodla zasadiť až miliardu nových stromov.

Austrália sa rozhodla pre menej technologickú odpoveď na klimatické zmeny. Vláda sa rozhodla zasadiť až miliardu nových stromov.

Výsadba by mala byť súčasťou obšírnej kampane, ktorá je zameraná na dodržanie podmienok slávnej Parížskej zmluvy. Správa je úzko spojená s novým výskumom vedcov z ETH Zurich, ktorí zistili, že táto kampaň by mohla na celom svete znížiť značné množstvo emisií skleníkových plynov. Stromy sú podľa týchto výskumníkov našou najsilnejšou zbraňou proti klimatickým zmenám.

Vláda Austrálie počíta s tým, že do roka 2050 odstráni až 18 miliónov ton skleníkových plynov. Miliarda stromov je veľmi pôsobivo stanovená hranica, avšak stále nie je dostatočná na to, aby zmenila priebeh klimatických zmien. Austrália dúfa, že sa aj ostatné krajiny nechajú takýmito skutkami inšpirovať a podporia boj s globálnym otepľovaním netechnologickou cestou.

TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!

“Je to krásna vec, pretože sa môže zapojiť každý,” tvrdí výskumník Thomas Crowther. “Stromy doslova robia ľudí v mestských prostrediach šťastnejšími, zlepšujú kvalitu ovzdušia, vody, potravín či ekosystémové služby. Je to veľmi jednoduchá a hmatateľná vec,” dodal.