Apex Legends

Ďalší battle royale hit: Apex Legends už má cez 25 miliónov hráčov

Nová battle royale hra Apex Legends má na konte viac ako 25 miliónov registrovaných hráčov. Stalo sa tak len po siedmych dňoch od spustenia titulu.

Nová free-to-play hra Apex Legends má na konte viac ako 25 miliónov registrovaných hráčov. Stalo sa tak len po siedmych dňoch od spustenia titulu pre počítače a herné konzoly. Ak by bola k dispozícii ešte aj verzia pre operačný systém iOS či Android, tak sú súčasné čísla podstatne väčšie.

Ak máme úspech novinky od vývojárskeho štúdia Respawn porovnať napríklad s Fortnite, tak v takom prípade sme počuli o 45 miliónoch hráčoch po zhruba 4 mesiacoch. Ani vtedy však ešte nebola k dispozícii mobilná verzia hry, píše The Verge.

Situácia sa výrazne polepšila až po jej príchode. Vďaka tomuto kroku má dnes spomínaný battle royale hit na konte cez sladkých 200 miliónov hráčov, pričom neustále rastie do výšin. Podobné plány sú aj s novým titulom Apex Legends, no zatiaľ nevieme nič konkrétne.

Spoločnosť EA, pod ktorú štúdio Respawn už nejaký ten rok patrí, nedávno oznámila, že chcú v budúcnosti priniesť i iOS a Android verziu hry, a to vrátane cross-play funkcionality. Všetko bude zrejme záležať od toho, s ako veľkým úspechom sa stretnú počas prvých mesiacov od spustenia. Ak to bude teda takto pokračovať aj naďalej, určite sa jedného dňa dočkáme.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd