iPhone XR s eSIM kartou

PÝTAJTE SA: Testujeme iPhone XR s eSIM kartou od operátora Orange

Aká je elektronická SIM (eSIM) karta od mobilného operátora Orange s dual SIM funkcionalitou iPhone XR?

Orange dnes ako jediný na Slovensku ponúka elektronickú alternatívu ku klasickým SIM kartám z plastu. Zatiaľ sme však mohli tento výdobytok digitálnej éry používať iba v kombinácii so smartwatch Samsung Galaxy Watch. Ide totiž o jediné zariadenie na trhu, ku ktorému mobilný operátor ponúka svoje oficiálne eSIM služby. Už čoskoro sa to ale zmení. 

Stane sa tak po tom, čo operátor Orange prejde cez certifikáciu spoločnosti Apple. Funguje to však aj bez certifikátu, o čom nás presvedčili naše vlastné skúsenosti.

Keďže sme mali jedinečnú príležitosť otestovať kombináciu iPhone XR spolu s elektronickou SIM kartou, tak sme ani sekundu neváhali. Naše dlhodobé skúsenosti nájdete ale až v celej recenzii, ktorú môžete teraz ovplyvniť vašimi otázkami. Ak nejaké máte, zanechajte nám ich v komentároch nižšie a my sa na ne budeme snažiť odpovedať.

iPhone XR s eSIM kartou
iPhone XR s eSIM kartou od operátora Orange (FOTO Marek Urban)

Prvotná inicializácia elektronickej SIM karty prebehla za pár sekúnd. Ešte pred začatím procesu bolo potrebné aktualizovať operačný systém na verziu iOS 12.1.2, po čom nasledovalo stlačenie tlačidla “Pridať mobilný program”.

Keď tak spravíte, smartfón vám v tom okamihu otvorí QR skener, ktorý následne namierite na QR kód od mobilného operátora. My sme si ho našli v e-mailovej schránke. Lepšie povedané, v PDF dokumente, kde boli prítomné všetky dôležité informácie vrátane nového telefónneho čísla.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!

Prvotné skúsenosti s eSIM

Ako už bolo spomínané, pridanie nového mobilného programu, čiže elektronickej SIM karty trvalo iba niekoľko sekúnd. Po naskenovaní QR kódu vás smartfón vyzve na zadanie PIN kódu a keď tak spravíte, o malú chvíľu vám oznámi, že inicializačný proces úspešne skončil.

iPhone XR s eSIM kartou
iPhone XR s eSIM kartou od operátora Orange (FOTO Marek Urban)

Od tej chvíle nabehne signál a vy v pravom hornom rohu displeja uvidíte buď jeden alebo dva indikátory úrovne. Všetko záleží iba od toho, či používate dve SIM karty v jednu chvíľu. Ak áno, v nastaveniach si môžete ešte zvoliť zdroj dát, aby tak boli čerpané z čísla, kde sú aj k dispozícii.

Viac detailov vrátane podrobných skúseností z používania eSIM služieb od mobilného operátora Orange prinesieme až v kompletnej recenzii, kde okrem iného odpovieme na položené otázky. Tie nám môžete zanechať nižšie v komentároch.