gmail

Google vylepšuje webový Gmail, pripravil si obsiahlejšie kontextové menu

Mobilná aplikácia služby Gmail sa len nedávno prezliekla do nového vzhľadu a inovácie neobchádzajú ani jej webové rozhranie. To má nový vzhľad už dlhšie, no k slovu prišiel mocný pravý klik.

Mobilná aplikácia služby Gmail sa len nedávno prezliekla do nového vzhľadu a inovácie neobchádzajú ani jej webové rozhranie. To má nový vzhľad už dlhšie, no k slovu prišiel mocnejší pravý klik.

Google na budúci mesiac definitívne odstaví službu Inbox, čo bolo nakoniec oficiálne známe už vlani v septembri. Alternatívny správca elektronickej pošty síce zmizne v technologickej histórii, ale niečo nám tu z neho zostane.

Ako sa predpokladalo už skôr, Google niektoré užitočné funkcie zo služby Inbox prenesie do služby Gmail.

Google sa rozhodol webový Gmail vylepšiť ako celok, a to pomerne jednoducho, ale veľmi účelne. Pravým kliknutím sa po novom zobrazí podstatne bohatšie kontextové menu, ktoré sa bude zobrazovať ako v bežnom režime, tak v režime konverzácie.

gmail
Obsiahlejšie kontextové menu, ktoré sa zobrazí po pravom kliknutí.

V súčasnosti toho pravým kliknutím veľa nespravíte. Poštu môžete presunúť, archivovať, odstrániť alebo označiť ako prečítanú. „Bohatší“ pravý klik sa vám automaticky zobrazí v najbližších dňoch.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Inovácia najskôr dobehne pracovné účty G Suite a následne všetkých bežných užívateľov. Google o nej informoval vo svojom blogu.