Ilustračný obrázok

Neviditeľnosť aj warpový pohon: USA odhalili tajný projekt, ktorý pripomína sci-fi

Široká verejnosť sa dostala k dokumentom, ktoré prislúchajú ku kedysi utajovanému projektu Spojených štátov amerických.

Široká verejnosť sa dostala k dokumentom, ktoré prislúchajú ku kedysi utajovanému projektu Spojených štátov amerických. Jeho pozornosť bola zameraná na posúvanie hraníc v leteckom priemysle a aj na vývoj technológií z budúcnosti. A to bez akejkoľvek štipky srandy.

Úloha vedcov totiž tkvela i v hľadaní spôsobu, ako vytvoriť warpový pohon alebo takzvaný plášť neviditeľnosti. Toto futuristické zariadenie by v prípade existencie dokázalo skryť takmer akýkoľvek fyzický objekt pred zrakom nič netušiacich ľudí. Niečo podobné sme mali príležitosť vidieť vo viacerých sci-fi trhákoch vrátane enormne populárnej fantasy série s názvom Harry Potter.

Tajný projekt ministerstva obrany USA prezradili čerstvo zverejnené dokumenty, ktoré pôvodne obdržali dvaja miestni senátori John McCain a Jack Reed. Stalo sa tak po tom, čo o ne ešte v januári 2018 požiadali. Keďže už vypršala doba utajenia, nič im v tom nebránilo.

22 miliónov dolárov

Ako píše server The Verge, Spojené štáty americké naliali do projektu Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP) niečo okolo 22 miliónov dolárov. Táto nemalá investícia súvisí s obdobím od roku 2007 do roku 2012, pričom existenciu dlhodobo utajovanej iniciatívy amerického Pentagonu naznačil i renomovaný spravodajský plátok The New York Times.

Poverení vedci a inžinieri mali podľa informácií od Defense Intelligence Agency (DIA) za úlohu skonštruovať pokročilé letecké technológie, ktoré umožňovali elimináciu potenciálnych nepriateľov. Jednoducho povedané, chceli byť za každú cenu o krok popredu pred zbrojárskym priemyslom iných krajín, vďaka čomu sa dopracovali až k takým veciam, ako je neviditeľnosť či warpový pohon. Čo z toho ale nakoniec i reálne vzniklo, ani len netušíme.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra
Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať