Steam v novom kabáte: Čo bude nové?

Steam si za dlhé roky jeho fungovania prešiel naozaj mnohými zmenami, či už dizajnu alebo funkcionality. A vyzerá to tak, že si služba už onedlho prezlečie kabát opäť.

Steam si za dlhé roky jeho fungovania prešiel naozaj mnohými zmenami, či už dizajnu alebo funkcionality. A vyzerá to tak, že si služba už onedlho prezlečie kabát opäť.

Odporúčané hry a nový dizajn obchodu

Začneme zľahka, a to odporúčanými hrami. Valve totiž pracuje na vylepšení enginu, vďaka čomu budú hráčom odporúčané naozaj také hry, o aké by mohli s veľkou pravdepodobnosťou mať záujem. Zmien však bude oveľa viac. Spoločnosť totiž údajne pracuje aj na novom dizajne celého obchodu.

Okrem toho má Valve pripravovať aj nového klienta, systém eventov, Steam TV, Steam Chat a dokonca aj program Steam PC Cafe.

Šikovnejší klient

Čo sa klienta týka, ten by k nám mal priniesť prepracovanejšiu a tým pádom aj šikovnejšiu hernú knižnicu. Spoločnosť tak pokračuje vo využívaní technológie, ktorú nám predstavila spolu s príchodom Steam Chatu.

Prehľadnejšie eventy a rozšírenie Steam TV

Eventy budú vylepšené takým spôsobom, aby sa v herných udalostiach, streamoch či víkendových výzvach dalo čo najľahšie orientovať. A keď už sme pri tých streamoch, Steam TV sa dočká rozšírenia, vďaka ktorému bude schopná vysielať všetky herné udalosti, čo v podstate znamená, že bude podporovať všetky hry.

Steam Chat a Steam PC Cafe

Ako posledné spomenieme zmeny týkajúce sa spomínaného Steam Chatu a programu Steam PC Cafe. Steam Chat sa údajne dočká vlastnej mobilnej aplikácie, prostredníctvom ktorej budeš môcť komunikovať so všetkými priateľmi na Steame aj cez smartfón. A čo sa programu Steam PC Cafe týka, vďaka tomu budeš mať už čoskoro možnosť pripojiť sa na Steam hneď v niekoľkých tisíckach počítačových kaviarní po celom svete.

Je tu ešte jedna novinka, ktorá pre nás možno veľký význam nemá, no pre Valve to je presne naopak. Spoločnosť sa totiž usiluje o pretlačenie Steamu aj na čínsky trh. Takýto úspech by spoločnosti zaručil nielen nárast počtu aktívnych používateľov, ale aj nemalý zárobok.