posta

Slovenská pošta: Na 5-násobné zvýšenie sadzby za SIPO máme dôvod

Slovenská pošta od nového roka nasadila nový cenník, ktorý ste si možno nevšimli.

Slovenská pošta od nového roka nasadila nový cenník, ktorý ste si možno nevšimli. Výraznou zmenou prešla sadzba platby SIPO na pobočkách, ktorá sa zvýšila o 530 %. Informovali sme o tom v samostatnom článku.

TECHBYTE.sk si okamžite vyžiadal stanovisko Pošty ohľadom dôvodu, ktorý mohol za tak výrazné navýšenie. Ide síce „len o centy,“ no práve tieto ceny môžu nachytať ľudí, ktorí šetria každé euro.

Poplatok za spracovanie úhrady dokladu SIPO bol navýšený v priemere o 46 centov“, informuje Pošta.

Podobne ako v susednom Česku

Tento poplatok bol dlhodobo podhodnotený a neodzrkadľoval základnú úroveň nákladov.  

Napriek tejto úprave je cena za spracovanie úrady SIPO stále nižšia v porovnaní s výškou poplatkov najväčších bánk a na priemernej úrovni poplatkov Českej pošty. Úprava cien sa nedotkla tretiny ľudí, ktorí platia SIPO bezhotovostne a teda bez poplatku za spracovanie,“ upresňuje hovorkyňa Slovenskej pošty, Eva Rovenská.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Môžu za to aj chystané platby kartou

Slovenská pošta prijíma opatrenia na zefektívnenie prevádzky, zvýšenie spokojnosti zamestnancov a modernizáciu služieb pre ľudí. Od začiatku roka sme zvýšili základné mzdy zamestnancov v priemere o 7%, a pre zákazníkov pripravujeme v tomto roku napríklad platbu kartou na pobočkách pôšt a novú mobilnú aplikáciu Slovenskej pošty.

Slovenská pošta avizovala zavedenie terminálov na viacerých pobočkách už do konca roka 2018, čo sa však nakoniec nestalo. K tomuto kroku má dôjsť práve v tomto roku. Ideálnym scenárom v prípade, že chcete ušetriť je zaregistrovať sa na platbu cez eSIPO, internetovú službu pre bezhotovostné platby pri ktorej sa sadzba za spracovanie neplatí.

Titulná fotografia: Shopping palace

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať