Slovenská pošta

Slovenská pošta v roku 2019: Platby kartami všetkých bánk aj nová aplikácia!

Ako už určite mnohí z vás zachytili, Slovenská pošta chystá veľkú modernizáciu svojich služieb a produktov.

Ako už určite mnohí z vás zachytili, Slovenská pošta chystá veľkú modernizáciu svojich služieb a produktov. V rámci toho sa v najbližších mesiacoch dočkáme ako úplne novej mobilnej aplikácie, tak aj dlho žiadanej možnosti platiť kartou všetkých bánk, hoci sme v 21. storočí už pomerne dlho.

Avizované zmeny nastanú počas roka 2019. Ešte v septembri bolo pritom možné počuť o spustení pilotnej prevádzky. Od 1. januára začnú podľa dostupných informácií platiť prísne opatrenia s cieľom zvýšiť efektivitu prevádzky a zredukovať náklady, aby tak získali peniaze na ďalší rozvoj.

“Slovenská pošta v dobe digitalizovania dát a elektronizácie služieb dlhodobo eviduje znížený záujem o využívanie univerzálnych poštových služieb, pritom trend zvyšovania nákladov na ich zabezpečenie pokračuje,” znie časť textu z čerstvej tlačovej správy.

Všetky banky a bez navýšenia

Ušetrené peniaze plánujú použiť na modernizáciu služieb a produktov, kam spadá i spomínané platenie prostredníctvom kariet všetkých bánk vrátane sprístupnenia novej aplikácie pre smartfóny. Po novom už teda nebude potrebné so sebou nosiť na pobočky Slovenskej pošty hotovosť, čo ocení nejeden používateľ moderných bankových služieb.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Partnerom pri realizácii platieb má byť Poštová banka, pričom sa netreba obávať ani navýšenia cien. Modernizácia s nimi vraj vôbec nepohne. Či už teda zaplatíme hotovosťou alebo kartou, pôjde stále o tú istú sumu.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať