iPhone X

Rozpoznávanie tváre je zradné: Množstvo Android smartfónov oklamete fotkou

Veľký a predovšetkým nezávislý test technológie na rozpoznávanie tváre ukázal, že značná časť dostupných mobilných telefónov má od bezpečnosti celkom ďaleko.

Veľký a predovšetkým nezávislý test technológie na rozpoznávanie tváre ukázal, že značná časť dostupných mobilných telefónov má od bezpečnosti celkom ďaleko. Stačí vraj obyčajná fotografia tváre majiteľa a v zlomku sekundy ste na ploche s ikonkami, kde vám už nič nebráni v sebarealizácii.

Testovania sa zúčastnilo 110 rôznych modelov, z čoho až 42 odomkli buď prostredníctvom fotografie zo sociálnych sietí alebo záznamu, ktorý vyhotovila bezpečnostná kamera. Za odhalením stojí spolupráca holandskej neziskovej organizácie Consumentenbond s partnermi z viacerých kútov sveta.

Medzi úspešné smartfóny patria minuloročné high-end aj mid-range kúsky so značkou Samsung, modelový rad Huawei Mate 20, všetky zapojené iPhony alebo najnovšie vlajkové lode z dielne spoločností, ako je napríklad Honor, Oppo či HTC. A naopak, medzi neúspešné patrí napríklad minuloročný Huawei P20 vrátane verzie Pro, nejaká ta Nokia alebo každý jeden testovaný smartfón so značkou Sonyinformuje server TechSpot.

Ak nevlastníte drahší model a máte k dispozícii rozpoznávanie tváre, existuje tu celkom slušná pravdepodobnosť, že sa dá jednoducho oklamať. iPhony a high-end telefóny s operačným systémom Android dostali do svojej hardvérovej výbavy úzko špecializovanú techniku, ktorá im umožňuje skenovať trojrozmerný objekt. V takom prípade je už obyčajná fotografia úplne k ničomu, pretože na to jednoducho nestačí.

Total
4
Zdieľaní