Rolovacia klávesnica
Rolovacia klávesnica

Výrobca prvého skladacieho smartfónu na svete ukázal počas podujatia CES 2019 aj niečo, čo možno nazvať rolovacou klávesnicou. Keď nie je v danej chvíli používaná, môže sa skryť do útrob hlavnej konštrukcie s hardvérovým tlačidlom, ktorá komunikuje prostredníctvom technológie Bluetooth.

Z toho vyplýva, že je vyrobená pre ľudí, ktorí sú často na cestách. Keďže ju tvorí kompaktné telo v podlhovastom, úzkom a tenkom tvare, zmestí sa takmer hocikam. V batohu zaberie minimum priestoru a problém nebude ani s držaním v ruke, na čo je doslova vyrobená.

Rolovacia QWERTY klávesnica z dielne spoločnosti Royole zaujala pozornosť počas momentálne prebiehajúceho podujatia CES 2019 v americkom Las Vegas, kam ju výrobca priniesol ukázať. Ide pritom o tú istú spoločnosť, ktorá predstavila úplne prvý skladací inteligentný telefón na svete s názvom FlexPai.

Zroluješ a ideš

Čaro flexibilnej klávesnice od Royole tkvie v jednoduchosti. Stačí totiž vytiahnuť zrolovaný materiál v priehľadnom prevedení, aktivovať a nadviazať Bluetooth spojenie so zariadením. Tým môže byť napríklad smartfón alebo tablet. Používateľovi pod prstami síce nič nelupká, no má k dispozícii rozmerné klávesy v spomínanom QWERTY rozložení. Písanie väčších textov bude vďaka tomu trošku pohodlnejšie. Treba len nájsť vhodné miesto.