GeForce RTX 2070
GeForce RTX 2070 (FOTO Marek Urban)

Ak patríš medzi tých ľudí, ktorým technológia Ray Tracing príliš nevonia, máme skvelú správu. Nvidia vraj pracuje na novinke, ktorú chce pomenovať ako GeForce GTX 1660 Ti. Z názvu je už teda viac ako jasné, že ju tento model neponúkne, hoci bude stáť na pokročilej architektúre Turing.

Zatiaľ však ide iba o špekulácie. Tie priniesol server Videocardz, píše TechSpot. Dôležité tu ale je to, že správu potvrdili až 3 na sebe nezávisle zdroje.

Prednosťou novej grafickej karty GeForce GTX 1660 Ti má byť predovšetkým jej výkon. A keďže sledovanie lúčov v reálnom čase neponúkne, mohla by vyniknúť v iných oblastiach výbavy, čo mnohých nepochybne poteší. Absencia tejto modernej vizuálnej technológie sa ale zároveň podpíše i na nižšej cenovke, a to zase na zlepšení pomeru medzi výbavou a sumou, ktorú si za kartu pýta výrobca.

Ak by tak nakoniec predsa len bolo a Nvidia skutočne vytiahne špekulovanú novinku, technická špecifikácia bude vraj zahŕňať grafický procesor TU116 (dostala ho napríklad aj karta RTX 2070), 1 536 CUDA jadier a 6 GB GDDR6 VRAM.