GeForce RTX 2070

Nevonia ti Ray Tracing? Nvidia údajne pracuje na grafickej karte GTX 1660 Ti

Ak patríš medzi tých ľudí, ktorým technológia Ray Tracing príliš nevonia, máme skvelú správu. Nvidia vraj pracuje na novinke GTX 1660 Ti.

Ak patríš medzi tých ľudí, ktorým technológia Ray Tracing príliš nevonia, máme skvelú správu. Nvidia vraj pracuje na novinke, ktorú chce pomenovať ako GeForce GTX 1660 Ti. Z názvu je už teda viac ako jasné, že ju tento model neponúkne, hoci bude stáť na pokročilej architektúre Turing.

Zatiaľ však ide iba o špekulácie. Tie priniesol server Videocardz, píše TechSpot. Dôležité tu ale je to, že správu potvrdili až 3 na sebe nezávisle zdroje.

Prednosťou novej grafickej karty GeForce GTX 1660 Ti má byť predovšetkým jej výkon. A keďže sledovanie lúčov v reálnom čase neponúkne, mohla by vyniknúť v iných oblastiach výbavy, čo mnohých nepochybne poteší. Absencia tejto modernej vizuálnej technológie sa ale zároveň podpíše i na nižšej cenovke, a to zase na zlepšení pomeru medzi výbavou a sumou, ktorú si za kartu pýta výrobca.

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli nový implantát: Po zavedení do tela sa rozpustí

Ak by tak nakoniec predsa len bolo a Nvidia skutočne vytiahne špekulovanú novinku, technická špecifikácia bude vraj zahŕňať grafický procesor TU116 (dostala ho napríklad aj karta RTX 2070), 1 536 CUDA jadier a 6 GB GDDR6 VRAM.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať