Nissan má odpoveď pre Teslu: Luxusný IMs vyzerá fantasticky, má 600 km dojazd!

Americký Detroit je už tradične dejiskom jednej z najväčších automobilových výstav – North American International Auto Show.

Americký Detroit je už tradične dejiskom jednej z najväčších automobilových výstav – North American International Auto Show. Na autosalónoch sa čoraz častejšie objavujú aj elektromobily a výnimkou nie je ani Detroit.

Nissan sa rozhodol, že nám ukáže koncept luxusného elektrického sedanu označený ako IMs (Inteligent Mobility). Japonská automobilka tvrdí, že na jedno nabitie prejde približne 610 kilometrov, čo jednoznačne patrí medzi tie lepšie dojazdy, ktoré ponúkajú dnešné elektromobily.

Nissan IMs
Nissan IMs

Dizajnéri automobilky opisujú vzhľad vozidla ako nadčasový japonský futurizmus s čím musíme súhlasiť. Elektromobil má nezvyčajné prvky v exteriéri aj interiéri. Prístrojová doska aj obloženie dverí má pripomínať kozmickú loď.

Nissan IMs
Nissan IMs

Čo sa výkonu týka, koncept ponúka 483 konských síl, točivý moment 800 Nm115 kW batériu s funkciou rýchlonabíjania.

Autonómne riadenie ako štandard

Vozidlo je vybavené vlastným autopilotom, ktorý je schopný prevziať plnú kontrolu nad vozidlom. Zaujímavým dizajnovým a funkčným prvkom sú vonkajšie modré svetlá, ktoré ďalších vodičov a chodcov upozorňujú na fakt, že elektromobil nešoféruje človek ale autopilot.

TIP REDAKCIE
Google Pixel Watch pózujú na renderoch: Lákajú na okrúhle telo takmer bez rámikov
Nissan IMs
Nissan IMs

Podobne ako iné automobilky sa aj Nissan pripravuje na elektrifikáciu svojho portfólia. Do roku 2022 by sme mali vidieť až sedem plne elektrických modelov.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať