NAŽIVO: Tesla do Európy vyslala prvú loď plnú Model 3. Sledovať ju môžeš v reálnom čase

Do Európy mieri obrovské množstvo elektromobilov Tesla Model 3. Vyplýva to z informácií publikovaných serverom Electrek.

Do Európy mieri obrovské množstvo elektromobilov Tesla Model 3. Vyplýva to z informácií publikovaných serverom Electrek. Ten získal fotografie z prístavu v San Franciscu, kam automobilka doviezla približne 1 000 kusov elektromobilov.

Tesla len minulý týždeň otvorila objednávky pre európskych zákazníkov a teraz to vyzerá tak, že prví z nich sa budú tešiť už čoskoro.

Americká spoločnosť len minulý týždeň začala registrovať VIN čísla Model 3, ktoré sú vybavené CCS konektormi. Kvôli zákazníkom z EÚ musela taktiež mierne pozmeniť výrobnú linku. Cieľom Tesly je do Európy každý týždeň zaslať približne 3 000 kusov, čo by znamenalo, že podobná scénka sa v prístave udeje zhruba každé dva dni.

Nákladnej lodi trvá preprava zo San Francisca do belgického Zeebrugge, kde bude autá vykladať, približne 2-5 týždňov, čo by sa zhodovalo so všetkými doterajšími informáciami o dostupnosti. Spoločnosť okrem Európy začína elektromobily zasielať aj do ďalekej Číny, takže fabriky majú čo robiť.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest

Ak by ste chceli vidieť, kde sa v takmer reálnom čase nachádza loď, ktorá vezie všetky elektromobily, kliknite na tento odkaz. Volá sa GLOVIS CAPTAIN, momentálne cestuje rýchlosťou približne 34 km/h a k panamskému prieplavu by sa mala dostať približne o 4 dni.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať