Netflix

Netflix o konkurencii: HBO sa nebojíme, problémom je Fortnite a YouTube

Populárna internetová služba Netflix zaznamenala za posledné tri mesiace celkom slušný úspech. Pribudlo jej takmer 9 miliónov predplatiteľov.

Populárna internetová služba Netflix zaznamenala za posledné tri mesiace celkom slušný úspech. Vďaka čerstvo odhaleným obchodným výsledkom sme sa dozvedeli, že jej v tomto období pribudlo takmer 9 miliónov predplatiteľov. Okrem toho bizarne vieme aj to, že sa HBO boja menej ako hry Fortnite.

Dôvod je pritom úplne jednoduchý. Ľudí, ktorí si platia za Netflix, nezaujíma konkurencia, pretože ani jedna z nich neponúka taký štýl produkcie akú ponúka on. Ide tu teda predovšetkým o jedinečnosť obsahu, nie o to, kto má kvalitnejšie filmy alebo seriály. Preto si namiesto inštalácie aplikácie HBO radšej pozrú video na YouTube alebo zahrajú chytľavú battle royale hru.

8,8 milióna predplatiteľov

Netflix si za október, november a december polepšil počet predplatiteľov až o takmer 9 miliónov ľudí. Prsty v tom má predovšetkým úspech filmu Bird Box, ktorý rozpútal hotové šialenstvo. Mnohí totiž skúšali uskutočniť podobné výzvy akú videli aj v spomínanej novinke, a to priložilo ruku k vzniku úplne zbytočných smrteľných nehôd.

Ak by bola reč o celom roku 2018, tak za 12 mesiacov pribudlo službe Netflix okolo 29 miliónov nových predplatiteľov. Ak by sme toto číslo porovnali s rokom 2017, tak si polepšila o slušných 33 percent. Ročná tržba dosiahla 4,19 miliardy dolárov, čo je o trošku menej než pôvodne očakávali. Predpoklady spomínali o 20 miliónov väčšiu sumu.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať