fossil

Google nakupuje: Za 40 miliónov dolárov prevezme časť spoločnosti Fossil

Google chystá napredovať v segmente inteligentných hodiniek s operačným systémom Wear OS.

Google sa chystá napredovať v segmente inteligentných hodiniek s operačným systémom Wear OS. Jasne tomu nasvedčuje najnovšia investícia, ktorou Google prevzal časť kapacít výrobcu Fossil.

Google 40 miliónov dolárov investuje hlavne do duševného vlastníctva spoločnosti Fossil a prevzal časť oddelenia pre výskum a vývoj. Podľa dostupných správ pracuje známy výrobca hodiniek na nových technológiách a inováciách, ktoré sa zatiaľ na trhu nenachádzajú.

Práve o tieto technológie prejavil záujem Google, pričom potvrdil, že budú súčasťou nového produktu s Wear OS. O čo presne ide je v súčasnosti ťažké povedať a je možné, že sa to v najbližšom období ani nedozvieme. Výskum a vývoj si technologické spoločnosti strážia dobre.

wear os
Wear OS na hodinkách Fossil

Google veľmi podobným spôsobom prevzal v roku 2017 časť spoločnosti HTC, ktorá sa v súčasnosti podieľa na vývoji smartfónov Google Pixel.

Trh s inteligentnými hodinkami sa dynamicky rozrastá. Predaje medziročne výraznejšie stúpli a pokiaľ chce mať Google pevné postavenie aj v tejto kategórii produktov, jednoducho musí investovať.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Fossil má s vývojom hodiniek bohaté skúsenosti a Google ich určite rád využije. Teda aspoň tie, na ktoré má po čerstvom obchode právo. Dohoda bude medzi oboma spoločnosťami definitívne uzavretá tento mesiac.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať