iPhone XS

Bolo načase Apple: iOS 13 údajne ponúkne tmavý režim

Ďalšia veľká aktualizácia systému iOS by mala priniesť už dlhšie žiadané UI v tmavých farbách, ktoré zlepší nielen energetický manažment.

Ďalšia veľká aktualizácia systému iOS by mala priniesť už dlhšie žiadané UI v tmavých farbách, ktoré zlepší nielen energetický manažment. Nadchádzajúca verzia iOS 13 bude vraj obsahovať plnohodnotný Dark Mode, vďaka čomu nám pri používaní OLED displejov klesne spotreba drahocennej šťavy.

Podobným smerom sa navyše nedávno vydal aj internetový gigant Google, keď spolu s operačným systémom Android 9 Pie priniesol tmavý režim používateľského prostredia. Problém tu ale tkvie v tom, že mu chýbala čierna farba. Bez nej totiž nedokážeme využiť plný potenciál spomínanej zobrazovacej technológie. Viac detailov nájdete v našej recenzii.

Okrem Dark Mode sa ale podľa dostupných informácií od bližšie nešpecifikovaných zdrojov servera Bloomberg dočkáme i vylepšení pre CarPlay alebo úplne novej domácej obrazovky pre tablet iPad. Tá mala prísť ešte spolu s iOS 12, no z tejto kedysi poriadnej horúcej špekulácie nakoniec nič nebolo. Jabĺčko vtedy radšej zameralo pozornosť na zlepšenie spoľahlivosti systému.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Nové služby

The Verge spomína dokonca i nové služby, ktoré by mali byť tiež pevnou súčasťou veľkého aktualizačného balíčka pod označením iOS 13. Okrem možnosti predplatiť si elektronické magazíny padla zmienka o “vlastnom video obsahu”. Spoločnosť Apple sa teda zrejme pustí do filmového priemyslu, aby tak mohla naservírovať používateľom svojej spotrebnej elektroniky svoju vlastnú tvorbu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať