Náčrt pickupu od Tesly

Elon Musk: Elektrický pickup od Tesly bude jedinečný, ukážeme ho cez leto

Vizionár nám počas oznamovania obchodných automobilky Tesla prezradil, že sa už toto leto dočkáme predstavenia elektrického pickupu.

Vizionár nám počas oznamovania obchodných výsledkov americkej automobilky Tesla prezradil, že sa už toto leto dočkáme predstavenia elektrického pickupu. Viackrát avizovaná štvorkolesová novinka by mala byť diametrálne odlišná od toho, čo si v týchto dňoch môžeme zaobstarať.

“Pickup od Tesly by sme mohli predstaviť počas nadchádzajúceho leta. Bude to unikátne – nič podobné trh neponúka,” prezradil Elon Musk. Veľa o ňom ale zatiaľ nevieme.

Ešte dávnejšie sme mali príležitosť počuť o futuristických funkciách alebo skvelých ťažných kapacitách, ktoré dosahujú až 150 ton. Čo sa týka dizajnu či konštrukčného prevedenia, tak to nám zase odhalil iba jeden náčrt, kde je príležitosť vidieť ľavý bok s prednou maskou. Samotná kabína pre používateľa pripomína elektrický kamión Tesla Semi, čo sa však dalo i očakávať.

Šéf spoločnosti Tesla stihol ale prezradiť už aj to, že pickup ponúkne autonómne parkovanie vrátane miesta až pre 6 pasažierov. Rovnako zmienil 240-voltový systém pre napájanie pracovných nástrojov priamo v teréne a po novom nezabudol ani na aktualizáciu informácií o tiež nadchádzajúcom elektrickom crossover kúsku Model Y.

Výroba Modelu Y

Elon tvrdí, že v priebehu tohto roka začnú pripravovať výrobný proces, aby mohli v priebehu toho ďalšieho spustiť sériovú produkciu ďalšieho nového elektromobilu Tesla Model Y. Tentokrát pôjde o menšie SUV, ktoré by malo pripomínať Model X. Či však dostane aj tak fungujúce dvere, je otázne, no vylúčiť sa to rozhodne nedá.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať