Koncept skladacieho smartfónu pre hráčov

Skladací smartfón pre hráčov: Samsung má asi pripravené veľké prekvapenie

Samsung by nám mal o pár dní ukázať smartfón, ktorý bude podobne ako Asus ROG Phone vyrobený pre náruživých hráčov.

O pár dní sa zrejme nedočkáme iba vlajkovej lode Galaxy S10 či skladacieho smartfónu Galaxy F, ale ešte jedného modelu, ktorý bude podobne ako Asus ROG Phone vyrobený pre náruživých hráčov. Aj on však podľa všetkého ponúkne skladaciu konštrukciu vrátane špeciálnych herných tlačidiel.

Vyplýva to z nedávno zverejneného patentu, kde nechýba ani relatívne detailný náčrt špekulovaného smartfónu. A práve vďaka nemu vznikli pekne vyzerajúce farebné rendery, za ktorými stojí server LetsGoDigital.

Ako je teda príležitosť vidieť na obrázku vyššie, potenciálni používatelia skladacej novinky by mali mať k dispozícii až dve rôzne fyzické formy. Jedna z nich zabezpečí kompaktnejšie rozmery, zatiaľ čo tá druhá poskytne podstatne väčšiu zobrazovaciu plochu. Z konštrukčného uhla pohľadu to celé pripomína prenosné herné konzoly od japonského Nintenda.

Až na dvoch miestach

Podobne ako avizovaný skladací smartfón od Xiaomi, aj herný model od kórejského giganta bude podľa informácií z patentu možné ohýbať až na dvoch miestach.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Okrem klasiky zhruba v strede displeja je na náčrtoch vidieť ešte jedno miesto, kde sa dá ohybom zmeniť tvar konštrukcie. Keď tak spravíme, v tom momente sprístupníme spomínané hardvérové tlačidlá, ktoré sú tam na to, aby zvýšili úroveň komfortu počas hrania mobilných titulov.

Samsung nám ukáže svoje tohtoročné esá 20. februára. V deň D by tak mal dokopy ukázať až päť čerstvých kúskov. Tri z nich budú prislúchať ku Galaxy S10 a zostávajúce dva zase ku Galaxy F (Galaxy Fold).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať