Tesla Model X

Nóri milujú elektromobily: Ich predaj tam medziročne stúpol až o 40 %

V Nórsku sú elektromobily až tak populárne, že medziročný nárast ich predajov dosiahol šialených 40 percent.

To, že severské krajiny zbožňujú kontroverzný pohon na elektrickú energiu, nie je asi nič nové. V Nórsku sú však elektromobily až tak populárne, že medziročný nárast ich predajov dosiahol šialených 40 percent.

Za číslami stojí Norwegian Road Traffic Information, informuje Electrek, pričom zároveň spomína i to, že z takmer 150 000 zaregistrovaných vozidiel bolo počas roka 2018 viac ako 31 percent elektrických. Lepšie povedané, plne elektrických, čiže žiadny hybrid a ani nič podobné.

“Rok 2018 bol rokom, kedy nové osobné automobily, ktoré fungujú prostredníctvom alternatívnych palív, posilnili svoju silnú pozíciu na trhu,” prezradil nadšene šéf Norwegian Road Traffic Information Øyvind Solberg Thorsen, pričom dodal, že “týmto sa Nórsko konsoliduje do najvyššej vrstvy na svete, pokiaľ ide o predaj automobilov na alternatívne palivo.”

Najpopulárnejší elektromobil bol v Nórsku model Leaf od japonského Nissanu, čo sa však k jeho veľmi priaznivému pomeru medzi cenou a výbavou dalo očakávať. Úspech ale neobišiel ani americkú automobilku Tesla, ktorá si z miestneho trhu spravila celkom slušný zdroj príjmu. Jej elektromobily sú medzi Nórmi tak obľúbené, že momentálne neexistuje európska krajina, kde by mala lepšie predaje.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať