iPhone XS

Apple dostáva rany z každej strany: Qualcomm mu nepredal čipy pre nové iPhony

Qualcomm odmietol predať kalifornskému jabĺčku 4G čipy pre jeho nové iPhony. Vedenie Apple preto rozhodlo, že siahnu po alternatíve od spoločnosti Intel.

Renomovaný výrobca čipsetov odmietol predať kalifornskej spoločnosti 4G čipy pre jeho nové iPhony. Vedenie Apple preto rozhodlo, že siahnu po alternatíve od spoločnosti Intel. Ide o výsledok obchodnej vojny s Qualcommom, ktorý je nielen kvôli jeho monopolným praktikám zapletený do súdnych ťahaníc.

Vyplýva to z nedávno vyslovených slov člena vrcholového manažmentu Apple. Jeff Williams pred súdom prezradil, že kvôli nezhodám ohľadne patentov museli hľadať náhradného dodávateľa strategických súčiastok pre ich minuloročné iOS smartfóny iPhone XS a iPhone XR.

Ako píše CNET, COO Apple svedčil v kauze monopolných praktík spoločnosti Qualcomm, z ktorých ju obviňuje americká FTC (Federal Trade Commision).

Konkurent Intelu vraj ponúkal svojim zákazníkom exkluzívne zmluvy, vďaka čomu mali príležitosť vyhnúť sa príliš drahým licenčným poplatkom. Museli však prerušiť kontrakty s inými výrobcami čipsetov, aby mal všetky dodávky len sám pre seba. Preto to skončilo tak, ako to aj skončilo.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Čo bude nasledovať, momentálne nikto nevie, no rozhodne nepôjde o nič dobré. Každá jedna strana musí počítať s určitým stratami. Otázna je teraz už iba ich veľkosť.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať