aplikacie

Vianoce v Apple App Store boli miliardové. Doslova

Obchod s digitálnym obsahom Apple App Store pre smartfóny iPhone, tablety iPad a ďalšie zariadenia si zapísal rekordné sviatočné obdobie.

Spoločnosť Apple zaznamenala horšie predaje smartfónov iPhone, čo vyústilo do menších odhadovaných príjmov a poklesu celkovej hodnoty samotnej spoločnosti. Cena obchodovateľných akcií už klesla o 10 percent.

Zlé správy ale striedajú tie dobré. Obchod s digitálnym obsahom Apple App Store pre smartfóny iPhone, tablety iPad a ďalšie zariadenia si zapísal rekordné sviatočné obdobie.

Medzi štedrým dňom a Silvestrom nechali zákazníci v Apple App Store dovedna 1,22 miliardy dolárov, čiže po prepočte asi 1,07 mld. EUR. Rekordný bol Nový rok – prvý deň roku 2019.

iPhone X
iPhone X. Foto: Lukáš Zachar

Len za tento deň užívatelia produktov Apple nechali v App Store 322 miliónov dolárov (291 mil. EUR). Spoločnosť Apple na margo výsledkov ocenila prácu talentovaných vývojárov a taktiež lojalitu skvelých zákazníkov z celého sveta.

A čo sa počas sviatočného obdobia v Apple App Store sťahovalo? Asi nikoho neprekvapí kategória hier. Prekvapivo však dominovali aplikácie a nástroje z kategórie osobnej starostlivosti.

Počas Vianoc sa najviac sťahovali tituly Fortnite, PUBG Mobile, Brawl Stars, Asphalt 9 a napr. Monster Strike, ale aj 1Password, Sweat či Luminosity. Zvýšený záujem zaznamenali služby ako Apple Music, Apple Pay či zákaznícky cloud.

Kúpili ste si aj vy počas sviatkov nejakú aplikáciu alebo hru?