IQOS 3

Až 10 000 patentov: Toto je TOP 5 zaujímavostí o IQOS

Vývoj fenoménu IQOS stál spoločnosť Philip Morris nemalú kôpku peňazí a všetko nasvedčuje tomu, že investícia nevyšla na zmar.

Vývoj IQOS stál spoločnosť Philip Morris nemalú kôpku peňazí a všetko nasvedčuje tomu, že investícia nevyšla nazmar. Z tejto modernej alternatívy klasických cigariet je každým jedným dňom čoraz väčší hit, preto sme sa nedávno dočkali hneď dvoch horúcich noviniek IQOS 3 a Multi.

Výrobca nám však zároveň v rámci oficiálneho predstavenia prezradil i niekoľko zaujímavých faktov, ktoré sa určitým spôsobom spájajú s týmto elektronickým fenoménom novej éry. Okrem spomínanej investície vieme napríklad aj počet pridelených patentov alebo to, koľko ľudí už stihlo prejsť na bezdymové produkty.

  1. Menej škodlivín: Hoci nie je úplne bez rizika, tabak pri používaní IQOS nehorí, ale sa iba nahrieva, čo eliminuje značné množstvo pre naše zdravie nebezpečných látok. Dostupné informácie spomínajú v priemere o 90 až 95 % menej škodlivín ako v prípade referenčnej cigarety, ktorá sa zúčastnila rozsiahleho výskumu.
  2. Asi 4 miliardy €: Toľko ich do dnešných dní stál vývoj a výroba produktu. Stálo ich to ale aj 15 rokov.
  3. 6 miliónov fajčiarov: Výrobca v tlačovej správe tvrdí i to, že na bezdymový produkt prešlo cez 6 miliónov fajčiarov. Do roku 2025 by ich ale vraj malo podľa odhadov byť až o 34 miliónov viac. Preto sa očakáva, že skôr či neskôr zaplavia trh konkurenčné značky z viacerých kútov sveta.
  4. 2 roky: Nový IQOS 3 a Multi vyvíjali 2 roky, v rámci čoho brali ohľad na spätnú väzbu od používateľov predchádzajúcej generácie. Dočkali sme sa tak krajšieho dizajnu, prerobenej konštrukcie, kvalitnejšieho aj rýchlejšieho nabíjania a lepšej výdrže.
  5. Viac ako 10 000 patentov: Spoločnosť Philip Morris už získala v súvislosti s vývojom produktov so zníženou rizikovosťou cez 4 300 patentov, pričom ďalších 6 000 čaká na schválenie. Na inováciách teda vôbec nešetrí.