Aj pre toto potrebujeme Uber a iné: Taxikár dedkovi za 14 km zaúčtoval 95 €

Slovensko je krajina špecifická, plná oportunistov, ktorí ako supi vyhľadávajú ľahkú a hlavne bezbrannú obeť.

Slovensko je krajina špecifická, plná oportunistov, ktorí ako supi vyhľadávajú ľahkú a hlavne bezbrannú obeť. Krásne to je vidieť na niektorých taxikároch premávajúcich sa po hlavnom meste hľadajúc osoby, ktoré odtiaľ nie sú alebo nevedia koľko čo stojí. Nemáme na mysli všetkých, keďže to by bolo vyslovene nefér, no aj pár jedincov dokáže spraviť nelichotivý obraz celej profesii.

Práve tak nejak by sa dal opísať príbeh z minulého štvrtka, keď si jeden z taxikárov od staršieho pána vracajúceho sa z operácie za trasu dlhú 13,5 kilometra trvajúcu 33 minút nehanbil vypýtať sumu 95,50 €. Šiel pritom z nemocnice na Kramároch do Vrakune.

 

Niet sa teda čomu čudovať, že na správy zareagovali mnohí väčšinou negatívne a všetkých taxikárov hodili do jedného vreca. To by sme ale nemali robiť, je tu aj iné a lepšie riešenie. Štát a mesto musia spolupracovať a vytvoriť jednotné podmienky, ktoré dajú ľuďom lepšiu voľbu a hlavne informácie ešte predtým ako nasadnú k neznámemu človeku za volantom.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

Riešením tak môžu byť spoločnosti, ktoré o cene prepravy informujú ešte pred samotným nasadnutím. Pár takých ako Taxify či Hopin už fungujú, pár fungovať nemôže. Jednou z takýchto služieb je aj Uber. A práve to je kameň úrazu. Aktuálne pravidlá umožňujú fungovať výmyselníkom ako v tomto príbehu a zároveň zakazujú fungovanie službe, ktorá ľuďom skutočne šetrila peniaze a prinášala im komfort.

Netvrdíme, že by pán, ktorý sa stal obeťou Uber aj použil. To v žiadnom prípade. Narážame skôr na to, že jednotnejšie pravidlá by okresali extrémistov a profesii taxikárov priniesli viac rešpektu. Nikto predsa nechce chodiť do práce s tým, že naňho zazerajú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať