Facebook si aj tento rok pripravil spomienkové videá, ktoré zaplavia vašu nástenku

Už ste na nejaké natrafili?

0
facebook

Sociálna sieť Facebook započala pravidelnú koncoročnú procedúru sumarizovania spomienok svojich užívateľov, ktoré im ponúkne formou animovaného videa. Upozornenia na personalizované videá sa šíria od týchto dní. 

Facebook viac ako minútové video poskladá z vašich príspevkov, udalostí a interakcií, ktoré ste na tejto sociálnej sieti zdieľali, a ktorých ste sa zúčastnili. Nostalgický pocit ešte viac umocní tematická hudba, ktorá je automaticky súčasťou videa.

Facebook samozrejme chce, aby ste video zdieľali pre svojich priateľov. Tak ako po minulé roky, aj tento rok tak vašu nástenku zaplaví množstvo videí od vašich priateľov, ktorí si myslia, že je ich video zaujímavé.

vas rok na facebooku
Svoje video si vytvoríte jednoducho. Stačí kliknúť na tlačidlo v inom už zverejnenom videu alebo navštíviť sekciu Spomienky v menu po ľavej strane.

Užívatelia majú na Facebooku často stovky priateľov, ktorí sa dokážu postarať o obstojný „spomienkový spam“. Pamätajte, že väčšinu vašich priateľov Váš rok na Facebook asi zaujímať nebude (aj keď vám sa páčiť môže).

Ak sa chcete so svojimi spomienkami z Facebooku s niekým predsa len podeliť, pošlite video ako odkaz do súkromnej správy a urobte z nástenky Facebooku aspoň na konci roka lepšie miesto.

A možno dopadnete aj takto:

prehlad roka
#sadstory