Windows Central tvrdí, že Microsoft sa pripravuje na vydanie dvoch nových konzol z rodinky Xbox. Doraziť by mali vraj už v roku 2020.

Lacnejšie zariadenie, ktoré zatiaľ poznáme len pod krycím názvom Lockhart, by malo byť následníkom Xbox One S, pričom jeho výkon bude takmer na úrovni Xbox One X.

Anaconda, druhé avizované zariadenie, ktoré bude aj o niečo drahšie než Lockhart, bude pravdepodobne vybavené vysoko kvalitným AMD hardvérom a SSD diskom.

Obidva kúsky budú kompatibilné so všetkými hrami, ktoré boli kedy vyrobené pre konzoly značky Xbox (Xbox, Xbox 360 a séria Xbox One).

Aj keď si podľa dostupných informácií počkáme na Lockhart a Anacondu viac než rok, ich oficiálneho predstavenia sa môžeme dočkať už na jar v roku 2019.

TIP REDAKCIE
Nintendo otvára šampanské: Priekopník predal 20 miliónov konzol Switch

Disc-to-digital

Niektorí dokonca tvrdia, že okrem dvoch nových konzol sa dočkáme aj takzvaného disc-to-digital programu, ktorý bude za pomoci spolupracujúcich predajcov schopný premeniť tvoju fyzickú hernú knižnicu na digitálnu.

Project xCloud

Okrem tohto všetkého sa podľa všetkého Microsoft sústredí aj na svoju streamovaciu službu Project xCloud, vďaka ktorej by mali všetky skvelé konzolové hry fungovať na rôznych platformách, najmä teda na PC, tabletoch a smartfónoch.