Plastový pohár

Lidl chráni životné prostredie: Končí s predajom jednorazových plastových výrobkov

Slovenský obchodný reťazec Lidl oznámil, že vyradí zo svojej súčasnej ponuky jednorázové plastové výrobky vrátane igelitových tašiek.

Slovenský obchodný reťazec Lidl oznámil, že vyradí zo svojej súčasnej ponuky jednorázové plastové výrobky. Stane sa tak po tom, čo vypredá aktuálne skladové zásoby. Ukončenie predaja súvisí aj s najtenšími igelitovými taškami, vďaka čomu by malo ročne vzniknúť až o 125 ton menej odpadu.

Túto skvelú novinku oznámil prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Facebook, kde pred niekoľkými hodinami zverejnil nový príspevok s odkazom na web. Vo svojom čerstvom článku nám totiž prezrádza podstatne viac detailov.

Jednorázové plastové produkty, ako je napríklad slamka alebo vatové tyčinky s plastovou paličkou, postupom času nahradia ekologickejšie alternatívy. K niečomu takému dôjde už počas nadchádzajúcich mesiacov. Lidl to chce stihnúť do konca roka 2019.

Spolu so spomínanými igelitovými taškami za 9 centov tak ročne eliminuje až okolo 160 ton plastového odpadu.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!

„V oblasti nášho strategického postoja k plastom sledujeme jasný prístup, ktorý hovorí: nahradiť – obmedziť – recyklovať. Rozhodnutím prestať predávať plastové výrobky na jedno použitie znižujeme objem plastov a prispievame tak k nášmu zlepšeniu v tomto smere,“ uviedol Martin Nagy, konateľ Lidl Slovenská republika za nákup.

 

„Spolu s našimi dodávateľmi diskutujeme o tom, pri ktorých produktoch môžeme úplne odstrániť plastové obaly, alebo ich nahradiť inými, ekologickejšími alternatívami. Pri ovocí a zelenine ponúkame čoraz viac nebalených produktov. O takýto postup sa snažíme aj pri iných tovarových skupinách – napríklad pri niektorých druhoch oblečenia sme už dávnejšie úplne odstránili plastové fólie.”

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať