Rolovací displej od LG

Zabudnite na tradičný televízor: Rolovacia novinka od LG pôjde čoskoro do predaja

Futuristický televízor z dielne LG by mal už v priebehu prvej polovice nadchádzajúceho roka doraziť na pulty obchodov.

Futuristický televízor z dielne LG by mal už v priebehu prvej polovice nadchádzajúceho roka doraziť na pulty obchodov. Extrémne tenká novinka vyniká netradičným konštrukčným prevedením, ktoré ju umožňuje zrolovať ako kus papiera. A to bez toho, aby na nej vznikli trvalé poškodenia.

Treba však zároveň počítať s tým, že si za tento technologický výdobytok tak trošku priplatíme. O ako veľkej sume je reč, momentálne ešte nevieme, no rozhodne nebude určená pre bežného smrteľníka. Samsung si za svoj konvenčne vyrobený 8K QLED TV s umelou inteligenciou pýta od 5 000 do 15 000 €, takže možno očakávať podobnú cenovú reláciu.

Čo sa týka technickej špecifikácie, tak avizovaný rolovací televízor od LG ponúkne aj 65-palcovú uhlopriečku. Momentálne vieme iba to, že potenciálni zákazníci dostanú na výber hneď z viacerých veľkostí. O ako veľké čísla teda pôjde, zatiaľ ani len netušíme. Výrobca spomenul iba OLED technológiu, čo sa dalo vzhľadom ku konštrukcii i očakávať, a to vrátane 4K rozlíšenia.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Novinka podľa všetkého dorazí aj na nadchádzajúce podujatie CES 2019 v americkom Las Vegas, ktoré otvára svoje brány začiatkom roka. Predaj môže odštartovať o pár týždňov neskôr.

Total
42
Zdieľaní
Total
42
Zdieľať