iPhone XR

iPhone XR prešiel testovaním DxOMark. Fotí vynikajúco

Zákazníci, ktorí si chcú zadovážiť iPhone Xr, sa nemusia obávať o kvalitu fotografií. Dostupnejšia tohtoročná novinka z dielne Apple sa podarila, čo sme ocenili aj v recenzii. A podaril sa aj fotoaparát. 

Zákazníci, ktorí si chcú zadovážiť iPhone XR, sa nemusia obávať o kvalitu fotografií. Dostupnejšia tohtoročná novinka z dielne Apple sa podarila, čo sme ocenili aj v recenzii. A výnimkou nie je ani fotoaparát. 

Podľa rebríčka DxOMark je iPhone XR smartfónom s najlepším samostatným fotoaparátom. Áno, zariadenie má iba jeden primárny obrazový snímač, ktorý mu zabezpečil hodnotenie fotografických schopností na úrovni 103 bodov.

Testovanie schopností a kvality video záznamu skončilo so skóre 96 bodov, čím Apple obdržal celkové hodnotenie 101 bodov. Predbehol tak Samsung Galaxy S9 Plus a iba bod mu chýba na to, aby dorovnal Huawei P20. Obe zariadenia pritom využívajú duálny fotoaparát.

iPhone XR – fotoaparát

  •  1/2,55-palcový senzor s rozlíšením 12 Mpx
  • Pixely veľké 1,4µm
  • Svetelnosť f/1.8
  • Ekvivalent 26 mm ohniskovej vzdialenosti
  • Ostrenie technológiou PDAF
  • Dvojtónový quad LED blesk
  • Max. 4K video
  • Snímkovanie 24/30/60 FPS
TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS
phone xr
HDR fotografia z iPhone Xr od DxO. Pre zobrazenie plnej kvality kliknite SEM.

Experti pri fotografiách ocenili napríklad detailnosť záberov zhotovených za každých svetelných podmienok, živé podanie farieb alebo rýchle a presné zaostrovanie. Naopak, kritizovali zníženú detailnosť snímok zachytených po priblížení a nepotešilo tiež nerealistické odstupňovanie rozostrenia pozadia v portrétovom režime.

Video má dobrý dynamický rozsah, stabilizáciu a taktiež rýchle, aj opakované zaostrovanie. Natáčanie v interiéroch ale robí problémy vyváženiu bielej farby a pripraviť sa musíte na nejaký ten šum.

Kompletnú obsiahlu správu DxOMark nájdete TU.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať